Reklama

Ropa

Aplikacja wskaże jakość paliw na stacjach

Fot. Unimot
Fot. Unimot

Już we wrześniu rusza wspólna akcja Przemysłowego Instytutu Motoryzacji i aplikacji mobilnej Tankuj24, w ramach której monitorowana będzie jakość paliw na stacjach w Polsce. 

Specjaliści z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji przy współpracy z aplikacją Tankuj24 ruszą w Polskę i będą sprawdzać jakość paliw sprzedawanych na stacjach. Ocenie podlegać będzie paliwo oferowane na stacjach współpracujących z Tankuj24. Dzięki temu, użytkownicy aplikacji będą posiadać wiedzę, że paliwo tankowane do ich samochodów jest monitorowane  przez państwowy instytut badawczy.

„Podjęliśmy współpracę z PIMOT chcąc zapewnić użytkownikom naszej aplikacji najwyższą jakość paliwa, które mogą zatankować na polskich stacjach” – mówi Marcin Zawisza – Wiceprezes Zarządu UNIMOT S.A., firmy, która stworzyła aplikację Tankuj24. „Jestem przekonany, że kierowcy docenią nasz wkład w dbanie o jakość rynku paliwowego w Polsce i dzięki temu będą z większym zaufaniem korzystali z nowoczesnego, mobilnego sposobu kupowania paliwa, który oferuje aplikacja Tankuj24”  dodaje Zawisza.

Zobacz także: Aplikacja Tankuj24 nagrodzona za innowacyjność

Eksperci z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji będą sprawdzali jakość paliw przy pomocy specjalistycznego pojazdu badawczego.  Próbki zostaną pobrane bezpośrednio
z dystrybutorów zgodnie z normą PN-EN 14275:2013-06, w obecności pracownika stacji. Analizie poddana zostanie benzyna silnikowa (PB95) i „standardowy” olej napędowy (ON). Dla każdego z tych produktów zostaną zbadane charakterystyczne cechy zgodnie z rodzajem paliwa. W benzynie silnikowej kontrolowana będzie: gęstość, prężność par, skład frakcyjny, zawartość siarki i zawartość żywic obecnych. W oleju napędowym: gęstość, temperatura zapłonu, skład frakcyjny, zawartość siarki i zawartość zanieczyszczeń. Stacje zostaną wybrane w sposób losowy. Przemysłowy Instytut Motoryzacji porówna zgodność badań z niezbędnymi polskimi normami i oceni jakość paliw dostępnych na stacjach.

Przemysłowy Instytut Motoryzacji posiada wieloletnie doświadczenie, odpowiednie zaplecze i niezbędną wiedzę, aby ocenić badane paliwa. Cieszymy się że PIMOT ma możliwość włączenia się w program monitoringu jakości paliw na polskich stacjach” – mówi Bogusław Pijanowski, Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju i Wdrożeń w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji.

Zobacz także: Nowy dyrektor ds. relacji inwestorskich w spółce UNIMOT S.A.

kn/Unimot

Reklama

Komentarze

    Reklama