Reklama

Portal o energetyce

Zmiany w spółkach skarbu państwa. Rośnie pozycja Morawieckiego

  • Fot. Mariordo (Mario Roberto Durán Ortiz) / Wikimedia / domena publiczna

Jak podaje Rzeczpospolita, karuzela dymisji w spółkach energetycznych Skarbu Państwa nabiera tempa. W poniedziałek, rada nadzorcza Tauronu podjęła decyzję o odwołaniu dotychczasowego prezesa, Remigiusza Nowakowskiego. Zastąpi go wiceminister z likwidowanego Ministerstwa Skarbu- Filip Grzegorczyk.

Według ustaleń Rzeczpospolitej, dymisje dosięgną ludzi związanych z byłym szefem resortu skarbu- Dawidem Jackiewiczem. Nowakowski uchodził bowiem za jego zaufanego człowieka. Zmiany prawdopodobnie czekają też Energę- odwołany ma zostać jej prezes, Dariusz Kaśków. Z posadą pożegnać może się również Mariusz Bober, szef Grupy Azoty. Zarówno on jak i Kaśków kojarzeni są z Jackiewiczem.

 

Dziennik Gazeta Prawna, który również prognozował start karuzeli roszad personalnych, zauważył, że na procesie tym korzysta najbardziej wicepremier Mateusz Morawiecki. Do tych samych wniosków dochodzi także Rzeczpospolita, za przykład podając KGHM, którym (po odwołaniu Krzysztofa Skóry) pokieruje wiceminister w resorcie Morawieckiego- Radosław Domagalski-Łabędzki.

Zobacz także: ME: pracujemy nad kompleksowymi rozwiązaniami dla klastrów energii

Komentarze