Elektroenergetyka

ZE PAK podpisał aneks do umowy kredytowej

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin podpisał z konsorcjum banków aneks do umowy kredytowej opiewającej na kwotę 1,2 mld zł.

W skład konsorcjum wchodzą:  mBank S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Millennium S.A., Bank Polska Kasa Opieki S.A. oraz Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. 

W Aneksie strony ustaliły, że decyzja ZE PAK o rezygnacji z finansowania zewnętrznego dla modernizacji bloków nr 3 i 4 w Elektrowni Pątnów I, które miało zostać udzielone na podstawie umowy nie będzie stanowić przypadku jej naruszenia. Zmianie uległ także termin całkowitej spłaty kredytu, która ma nastąpić do 20 marca 2020 roku (poprzednio 31 grudnia 2023 roku). Spółka wykorzystała dotychczas kwotę 667 mln zł i dobrowolnie zwolniła 533 mln zł niewykorzystanej kwoty na modernizacje bloków 3 i 4.  

Aktualne zadłużenie z tytułu omawianej umowy wynosi 581 mln zł. ZE PAK poinformował, że warunki finansowe kredytu pozostają na warunkach nie odbiegających od stawek rynkowych oraz najczęściej spotykanych w tym zakresie rozwiązań.

Zobacz także: Wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę Elektrowni Turów

Zobacz także: Tchórzewski: Polska musi zbudować ponad 20 bloków energetycznych

Komentarze