Z udziałem wicepremiera rozpoczęło się spotkanie zespołu ds. programu naprawczego dla górnictwa

28 sierpnia 2020, 13:22
tunnel-957963_1280
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Z udziałem wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina rozpoczęło się w piątek w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach spotkanie zespołu ds. programu naprawczego dla górnictwa.

Zespół do spraw transformacji górnictwa ma za zadanie wypracowanie szerokiego konsensusu społecznego dla koniecznych zmian w sektorze wydobywczym węgla kamiennego. Taki plan, z uwzględnieniem uwarunkowań sektora energetycznego, ma być opracowany do końca września. 

"Obyśmy po tym spotkaniu zrobili wreszcie krok do przodu" – powiedział dziennikarzom zmierzający na spotkanie przewodniczący śląsko-dąbrowskiej "S" Dominik Kolorz. Wyraził nadzieję, że rząd przedstawi koncepcję miksu energetycznego w Polsce. 

Poprzednie spotkanie zespołu, któremu przewodniczył wicepremier Sasin, odbyło się 11 sierpnia w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Uczestniczyli w nim - obok 12 związkowców - także m.in. minister klimatu Michał Kurtyka oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Byli też eksperci i szefowie dwóch spółek węglowych. Kolejne, planowane na 18 sierpnia w Katowicach, odwołano z powodu zakażenia koronawirusem u jednego z uczestników warszawskiego spotkania. 

Po ostatnim spotkaniu w Warszawie związkowcy podkreślali, że jego zadaniem powinno być nie tylko wypracowanie programu dla sektora górniczego, ale stworzenie zasad jego transformacji w korelacji z transformacją polskiej energetyki. (PAP)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Niuniu
wtorek, 1 września 2020, 02:37

Zamknąć. Ot i cały program. Ale tak nie można - w końcu węgiel to nasze Narodowe bogactwo (przekleństwo). Dziw, że nie jest biało czerwony.

Obserwator
piątek, 28 sierpnia 2020, 20:26

ktoś kogoś sprzedaje. Wybrana kasta związkowa.

Tweets Energetyka24