• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

Wyróżnienie dla PGE za budowę bloku Elektrociepłowni Gorzów

Fot. PGE
Fot. PGE

PGE Polska Grupa Energetyczna otrzymała wyróżnienie „Nowy Impuls 2017” za realizację bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Gorzów. Nagrody wręczono podczas XIV Kongresu Nowego Przemysłu w Warszawie.  

PGE została wyróżniona za zakończoną w lutym 2017 r. budowę bloku gazowo-parowego w należącej do Grupy Elektrociepłowni Gorzów. Dzięki wykorzystaniu gazu z polskich źródeł lokalnych jest to szczególna inwestycja zarówno pod względem ekonomicznym, jak i technologicznym, wykorzystująca efektywną, niskoemisyjną technologię. Nowy blok pozwoli utrzymać aktualną pozycję rynkową Elektrociepłowni Gorzów – jedynego scentralizowanego producenta i dostawcy ciepła dla 125-tysięcznego Gorzowa Wielkopolskiego.

Zobacz także: PGE intensywnie inwestuje na Mazowszu

Technologia zrealizowanego bloku gazowo-parowego jest technologią sprawdzoną, niezawodną i przede wszystkim przyjazną środowisku, dzięki wyraźnemu zmniejszeniu emisji dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłów. Charakteryzuje ją także brak odpadów paleniskowych, wysoka sprawność wytwarzania energii elektrycznej i duża niezawodność eksploatacyjna.

PGE jest zazwyczaj kojarzona z dużą energetyką, ale zajmujemy się także mniejszymi projektami. Budowa nowego bloku w Elektrociepłowni Gorzów to ważne przedsięwzięcie zarówno dla nas, jak i dla miasta, ponieważ w ten sposób znacząco ograniczamy poziom emisji. W przyszłości PGE jeszcze nieraz zaskoczy nowymi, ważnymi dla lokalnych społeczności rozwiązaniami – powiedział odbierając wyróżnienie Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Zobacz także: Technologia GE pomoże elektrowni PGE spełnić wymogi emisyjne

kn/PGE

Komentarze