Wybuch w meksykańskiej rafinerii

9 kwietnia 2021, 14:54
rafineria ropa gaz unsplash
Fot. Unsplash

Ogromny pożar wybuchł w środę wieczorem w rafinerii ropy naftowej obsługiwanej przez Petroleos Mexicanos (Pemex) w mieście Minatitlan we wschodnim meksykańskim stanie Veracruz, podał Reuters.

Reklama
Reklama

„Wyspecjalizowany personel Pemex uczestniczy w pożarze w pompowni przesyłowej Gral. Lázaro Cárdenas z Minatitlán” - napisał na Twitterze Pemex. 

Pemex dodał, że „siedem osób zostało rannych z niewielkimi obrażeniami: pracownik z powodu oparzeń, a jeden z powodu zatrucia; oraz pięciu strażaków, którzy uczestniczyli w kontrolowaniu incydentu”.  

Według meksykańskiej gazety Reforma pożar rozpoczął się około godziny 17:00 i został „spowodowany wyciekiem w pompie zasilającej elektrowni”. 

Reforma kontynuowała: „pompy mają uszczelnienie mechaniczne, które w tym przypadku zawiodło i nastąpił wyciek, który spowodował pożar. Zakład otrzymuje benzynę do produkcji benzenu, toluenu i ksylenu, produktów zwanych aromatami”.

Dyrektor wykonawczy meksykańskiego regulatora bezpieczeństwa, energii i środowiska ASEA, Angel Carrizales, napisał na Twitterze: „Agencja ASEA zajmuje się incydentem, który ma obecnie miejsce w rafinerii Lazaro Cardenas w Minatitlan w stanie Veracruz. Incydent jest związany ze stanem zapalnym pompy paliwowej”.

Materiał filmowy opublikowany na Twitterze ukazywał ogromną kolumnę czarnego dymu unoszącą się z rafinerii.

Reuters zauważa, że rafineria jest jedną z sześciu obsługiwanych przez Pemex i ma wydajność około 285 000 baryłek dziennie. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24