Reklama

Gaz

Woźniak: PGNiG walczy o rynek. „Nowe umowy z gigantami w ciągu kilku miesięcy”

Wiceprezes PGNiG ds. handlowych, Maciej Woźniak, poinformował, że koncern zamierza na nowo ułożyć sobie relacje z kluczowymi klientami takimi jak Lotos, PERN i grupy energetyczne. Zdaniem menadżera w ciągu kilku miesięcy zostaną podpisane nowe umowy. 

„Procesy reindustrializacyjne, a więc zwiększenie potencjału produkcyjnego na terenie Polski, są mile widziane przez PGNiG. Uważamy, że stopień zużycia gazu w Polsce per capita oraz w jednostkach wytwarzania w przemyśle, jest ciągle niewysoki, a może być wyższy. Mamy nadzieje, że zrodzi się większe zapotrzebowanie na ten surowiec” – stwierdził Maciej Woźniak.

„Staramy się na nowo poukładać relacje z największymi przedsiębiorstwami odbierającymi gaz w Polsce. Pokazuje to przykład zawartej w marcu br. umowy z Grupą Azoty. Mamy nadzieję na ponowne związanie się z pozostałymi dużymi odbiorcami gazu w Polsce. Mam na myśli Lotos, PERN, grupy energetyczne. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy państwu przedstawiali kolejne umowy w ramach wdrażanej strategii” – podkreślił menadżer podczas odbywającej się w Warszawie konferencji „Petrobiznes”.

„Gaz może być paliwem alternatywnym wobec węgla, przejściowym w procesie budowy nowoczesnej gospodarki” – skonkludował wiceprezes PGNiG.

Zobacz także: Kontrakt gigantów – polityczne wsparcie rządu dla polskich spółek

 

Komentarze