Woźniak: Gaz z USA o 20-30% tańszy od rosyjskiego

8 listopada 2018, 10:18
840_472_matched__pgqfoz_maxresdefault

PGNiG, który podpisał właśnie długoterminową umowę na dostawy skroplonego gazu ziemnego z amerykańską firmą Cheniere Marketing International LLP, planuje podpisać jeszcze dwie kolejne umowy na dostawy LNG - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak.

"Planujemy jeszcze dwie kolejne umowy na dostawy gazu LNG. Chcemy zbudować pełny portfel dostaw" - powiedział podczas konferencji prasowej Woźniak.

"Podpisujemy różne umowy na LNG z firmami z USA, one wszystkie mają jedną cechę wspólną - są 20-30 proc. tańsze niż obecnie kupowany gaz z Rosji" - dodał. (PAP Biznes)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
OkO
sobota, 10 listopada 2018, 19:34

Prawda jak oliwa na wierzch wypłynie.Wskażnikiem sukcesu PGNiG będzie kondycja polskiej gospodarki.

Fun funów USA
piątek, 9 listopada 2018, 19:12

Cóż: wasalizm "kosztuje". Dziwi mnie tylko, że pan Woźniak nie ma odwagi powiedzieć, że podaje "cenę" w porcie USA skąd ten gaz będzie jeszcze musiał przypłynąć do Polski (koszt wynajęcia gazowców bo jak do tej pory żadnego nie posiadamy, koszt ubezpieczenia itd.) i jeszcze regazyfikować aby wpuścić do rur. Taki detal jak to, że w USA terminale które mają ten gaz "skroplić" są dopiero "w planach" czyli de facto "nie istnieją" a więc mówimy o rzeczach w kategoriach sci-fi nie ma dla pana Woźniaka jak widać żadnego znaczenia. Jednak sukces został "odtrąbiony" i ciemny lud "wie to co ma wiedzieć". To, że za kilka, kilkanaście lat nasze zakładu chemiczne i inne branże w których koszty paliwa w sposób zdecydowany wpływają na finalną cenę produktu padną bo Niemcy mający gaz z NS2 będą poza wszelką konkurencją to już nie będzie problem pana Woźniaka i spółki.

Buba
czwartek, 8 listopada 2018, 22:40

Świetna wiadomość może powinniśmy wybudować 2 gazoport . Fun funów jak myślisz gaz pewnie sprzedamy ukraińcom.

PATRIOTA
czwartek, 8 listopada 2018, 18:16

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta czyli tu USA a traci Rosja, Polska (dostanie gaz o 100 droższy niż Niemcy z rury bałtyckiej) a dodatkowo planeta ucierpi na skutek emisji spalin przez statki i woda z ocieplenia zaleje ten port

EKOnie
czwartek, 8 listopada 2018, 12:40

Ile taki gazowiec zużywa ton mazutu na dobę?? Niemcy będą sprzedawać ruski gaz np. Czechom po 350dolarów a Polacy 550dolarów i truć planetę oraz wspierać budżet USA

Tweets Energetyka24