Reklama

OZE

Wiosna pod znakiem energetyki i OZE

Ponad 5 tysięcy zwiedzających, blisko 100 firm z 4 krajów świata prezentujące najnowsze osiągnięcia techniki w zakresie energetyki i odnawialnych źródeł energii – to tylko niewielki zarys tego, co czeka na uczestników targów ENEX/ENEX Nowa Energia. Patronat nad wydarzeniem objęła Energetyka24.com

Dwudniowe Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia to wydarzenia poruszające tematykę szczególnie istotną, biorąc pod uwagę drastycznie zmieniający się klimat i rosnące zapotrzebowanie na energię. Od 30 do 31 marca w Targach Kielce spotkają się specjaliści i eksperci oraz przedsiębiorcy z branży.

W dobrym czasie

Sytuacja energetyczna na arenie międzynarodowej i krajowej to szereg rozmów, jak gospodarować światową energią, jak zarządzać odnawialnymi źródłami energii oraz przede wszystkim jak zadbać o środowisko naturalne. W Polsce ostatnie miesiące to czas dyskusji w temacie zmieniającej się ustawy o OZE i przesuwających się terminów jej wdrożenia. Targi ENEX/ ENEX Nowa Energia dają przedsiębiorcom i specjalistom przestrzeń, w której mogą swobodnie rozmawiać, dzielić się doświadczeniem oraz wyjaśniać wszelkie wątpliwości.

"Możemy powiedzieć, że targi ENEX i ENEX Nowa Energia spotykają się z pozytywną opinią branży. Krajowe i zagraniczne firmy co roku pokazują na targach swoje nowości. Ale targi to nie tylko sprzęt. Wartością jest merytoryczna strona wydarzenia i konferencje, które dostarczają bogatą wiedze i podpowiadają przedsiębiorcom jak efektywnie działać w branży energetycznej" – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.

Nowości sprzętowe i usługowe

Maszyny oraz urządzenia energetyczne i elektroenergetyczne, najnowsze technologie armatury sieciowej, kolektorów słonecznych, pieców opalanych drewnem czy kotłowni opalanych biomasą. Stoiska targowe pełne są najnowocześniejszego sprzętu związanego z odnawianymi źródłami energii, wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii oraz eksploatacją urządzeń energetycznych i modernizacją już istniejących. Słowem wystawa pozwala na kompleksowe poznanie bogatego i szerokiego rynku energetyki, elektrotechniki i OZE.

Polska liderem w produkcji biomasy?

Całodzienne warsztaty „Energia z biomasy w praktyce”, odbywające się 31 marca, będą poruszały takie tematy, jak między innymi: nowa ustawa OZE, finansowanie inwestycji biomasowych, certyfikacja biomasy, wkład Polski w realizację ustaleń COP21 w Paryżu czy potencjał Polski w zakresie produkcji biomasy. Specjaliści z branży oraz przedstawiciele instytucji ściśle związanych z biomasą w Polsce przedstawią aktualne regulacje i uwarunkowania by rolnicy, przedsiębiorcy i przedstawiciele samorządów lokalnych mogli z jak najszerszej perspektywy spojrzeć na wykorzystanie biomasy do produkcji energii cieplnej i elektrycznej.

"Liczymy, że właśnie takie miejsca jak Targi ENEX Nowa Energia 2016 będą ważnym miejscem, gdzie będziemy propagować innowacyjne rozwiązania w tym zakresie. Produkcja biomasy, rozumianej jako szybko rosnące rośliny przyczyniające się do redukcji CO2 oraz smogu, będące równocześnie ekologicznym paliwem to jeszcze „ziemia niczyja”. Marcowe warsztaty  podczas Targów ENEX i ENEX Nowa Energia stanowią, już od ponad 10 lat centrum kompetencji w tym temacie" – dodaje Ryszard Gajewski, Prezes Zarządu Polskiej Izby Biomasy, organizatora warsztatów.

Jeszcze więcej spotkań

Targi ENEX/ENEX Nowa Energia to nie tylko miejsce prezentacji sprzętu i usług, ale również miejsce licznych spotkań branżowych i konferencji, umownie nazywanych „kieleckimi spotkaniami z energią”. W programie tegorocznego wydarzenia ponownie pojawi się Forum Technologiczne, organizowane we współpracy Targów Kielce i wydawnictwa GLOBEnergia. Eksperci pochylą się nad tematem pomp ciepła i fotowoltaiki. Podpowiedzą przedsiębiorcom, władzom samorządowym, instytucjom publicznym, jak efektywnie wykorzystać tę technologię.

Wydarzeniu towarzyszą Międzynarodowe Targi Ochrony  Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Zobacz także: Norwegia zbuduje największą farmę wiatrową w Europie

Zobacz także: Orlen stawia na OZE

Komentarze