Wiemy, kiedy Orlen wystąpi do KE o zgodę na przejęcie PGNiG

10 sierpnia 2020, 16:38
obajtek orlen anwil
Fot. Orlen
Energetyka24
Energetyka24

PKN Orlen wystąpi do Komisji Europejskiej z prośbą o zgodę na przejęcie PGNiG w tym roku – powiedział prezes spółki Daniel Obajtek.

Odkąd Obajtek został powołany w 2018 roku na szefa spółki, PKN Orlen ogłosił plany przejęcia mniejszego rywala Lotosu, niedawno kupił Energe, a ostatnio zapowiedział zakup PGNiG.

"Posuwamy się bardzo szybko - przygotujemy zgłoszenie koncentracji i zostanie ono złożone do końca roku" - powiedział Reuterowi Obajtek.

Szef płockiego koncernu chce, by obie umowy - Lotos i PGNiG - zostały zawarte w tym samym czasie, za około półtora roku.

Obajtek spodziewa się, że przejęcia wyniosą Orlen do najwyższej ligi europejskich graczy naftowo-gazowych, z obecnością na nowych rynkach w Europie, w tym w Estonii i na Ukrainie, a także poza kontynentem.

Orlen chce kontynuować wypłaty dywidendy, ale dostosuje je do swoich potrzeb inwestycyjnych i warunków ekonomicznych - powiedział Obajtek.

Wspomniał również, że ma nadzieję, że konsolidacja pomoże Orlenowi w inwestowaniu w niskoemisyjne lub zeroemisyjne źródła energii, wykorzystując unijny Fundusz Sprawiedliwej Transformacji utworzony, aby pomóc krajom odchodzić od paliw kopalnych.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24