W. Brytania zakaże sprzedaży samochodów na benzynę już za 15 lat

4 lutego 2020, 13:57
boris johnson
Fot. Flickr/BackBoris2012Campaign
Energetyka24
Energetyka24

Londyn zakaże sprzedaży samochodów na benzynę, ropę oraz hybrydowych do 2035 roku, czyli pięć lat wcześniej niż planowano. Celem jest redukcja zanieczyszczeń powietrza i całkowite odejście od silników spalinowych po ponad stu latach jego używania na Wyspach. 

Premier Boris Johnson usilnie pragnie wzmocnić wizerunek Wielkiej Brytanii jako kraju przyjaznemu środowisku po zwolnieniu szefa konferencji COP26, które odbędzie się w listopadzie w Glasgow - twierdzi Reuters.

- Musimy poważnie zająć się naszymi emisjami CO2, dlatego obywatele wzywają nas, aby wejść na drogę zerowej emisji tak szybko, jak to możliwe. Namawiamy wszystkie kraje do określenia osiągalnych terminów dojścia do neutralności emisyjnej, to chcemy usłyszeć w Glasgow – mówił Johnson na wspólnej konferencji z prezenterem programów przyrodniczych Davidem Attenborough. – Wiemy, że jako państwo, społeczeństwo, planeta, gatunek, musimy działać natychmiast – dodał.

Dwutygodniowy szczyt COP26 jest postrzegany jako moment prawdy dla paryskiego porozumienia klimatycznego z 2015, które zostało zawiązane w celu walki z globalnym ociepleniem.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24