USA chciały umieścić swojego reprezentanta w Naftohaz Ukrainy

7 października 2019, 11:31
1024px-Perry_and_Pence_meets_with_Zelensky_in_Warsaw
Fot.: wikimedia.commons.org

Amerykański sekretarz energii Rick Perry miał nalegać na to, aby Naftohaz Ukrainy włączyć w skład rady nadzorczej Naftohazu przedstawiciela USA - informuje Politico.

"Perry między innymi nalegał na to, aby ukraińska państwowa spółka Naftohaz rozszerzyła swoją radę nadzorczą, włączając w niego Amerykanów" - donosi Hromadske za Politico.

Wśród osób jakie miały trafić do Naftohazu rozpatrywanych było dwóch menadżerów pochodzących z Teksasu - rodzimego stanu sekretarza energii.

Rick Perry miał również naciskać na ukraińskie władze w sprawie zwiększenia wysiłków w walce z korupcją.

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Xd
poniedziałek, 7 października 2019, 20:05

Demokracja postępuje właśnie w hutach na naszym terenie (nie piszę polskich bo takowych nie ma) przetapiane są ukraińskie fabryki tak jak w latach 90tych nasze

Niuniu
poniedziałek, 7 października 2019, 15:45

Jak wielokrotnie pisałem na tym forum w XXI wieku Państwa tracą suwerenność nie w wyniku wojen i działań zbrojnych ale w wyniku uzależnienia ekonomicznego i politycznego Niestety Ukraina jest tego najlepszym przykładem.

mc.
poniedziałek, 7 października 2019, 22:59

Największym problemem Ukrainy jest GIGANTYCZNA korupcja. Na pewno amerykanie próbują robić interesy na Ukrainie, ale "ten ruch" może wskazywać że chcą zabezpieczyć Naftohaz przed przejęciem przez Rosjan, lub ich cichych wspólników.

Brexit
wtorek, 8 października 2019, 15:18

Ukraina już jest tylko na sprzedaż dlatego , że jest zadłużona po uszy u zachodnich i amerykańskich banków.

Niuniu
poniedziałek, 7 października 2019, 15:31

To nie jedyne miejsca wktórych obce Państwa - USA i kraje UE lokują na Ukrainie swoich "komisarzy". Lista jest długa i obejmuje najważniejsze i najwyższe stanowiska w Państwie. Nawet My dostaliśmy udział w tym torcie np Pan Balcerowicz i Pan Nowak. Ciekawe co byśmy mówili i pisali jak np. na Białorusi podobne stanowiska były by obsadzane rosjanami dlegowanymi do tej pracy przez Moskwę? Niezawisła Ukraina to kpina z pojęcia "niezawisłości" i obecnie dużo większa niż przed 2014r.

Tweets Energetyka24