Rosnieft będzie współpracował z Kurdami w Iraku

25 maja 2018, 15:45
rosnieft_przejmuje_spolke_5941383
Fot.:Rosneft

Rosnieft, największy rosyjski producent ropy naftowej, podpisał podczas Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Sankt Petersburgu umowę intencyjną o współpracy w sferze gazowej z rządem Kurdyjskiej autonomii w Iraku, podaje rosyjska agencja Interfax. 

Na mocy porozumienia przygotowane zostaną kompleksowe plany rozwoju branży gazowej w kurdyckiej enklawie w Iraku. Na podstawie uzyskanego raportu, Rosnieft podejmie decyzje o uczestnictwie w rozwoju przemysłu gazowego w regionie. Dla Kurdystanu przychody z wydobycia gazu są kluczowym elementem rozwoju regionu i nadzieją na uzyskanie niepodległości w wyniku kończącego się konfliktu zbrojnego z ISIS. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Marek1
niedziela, 27 maja 2018, 10:43

A mógłby to być np. Orlen i PGNiG, ale oczywiście nasze \"geniusze\" z W-wy maja gdzieś możliwości jakie daje bajzel na BW. Polska polityka zagraniczna w ogóle, a polityka zagraniczna w kwestiach gospodarczych NIE istnieje. Polski MSZ jedynie REAGUJE(nie zawsze) na wydarzenia ich NIE kreując, CO przecież jest ISTOTĄ prowadzenia polit. zagranicznej. No ale jakość polskiego MSZ jest pochodną kiepskiej jakości \"elyt\" politycznych jakie mamy od 30 lat. Mijają dekady, zmieniają się nazwy partii politycznych rządzących naszym Krajem, ale ich beznadziejność kompetencyjna pozostaje na tym samym poziomie. Mierny, bierny, ale wierny - oto stały obraz establishmentu obsadzającego wszystkie piętra aparatu władzy.

Yugol
niedziela, 27 maja 2018, 18:52

Ani Orlen ani BP a jeszcze mniej Textron z wiadomych powodów nie mają szanse na współprace z Kurdami.Rosjanie się mocno napracowali.

Tweets Energetyka24