Polska poprosi KE o zatwierdzenie pomocy publicznej dla atomu

23 października 2020, 09:03
belgium-3595351_1920
Fot. Pixabay

Polska zwróci się do Komisji Europejskiej z wnioskiem o zatwierdzenie pomocy publicznej dla budowy elektrowni jądrowych.

Jak poinformowała Agencja Reutera Polska zwróci się do Komisji Europejskiej z wnioskiem o zatwierdzenie pomocy publicznej dla budowy elektrowni jądrowych. Takie słowa miały paść z ust ministra Piotra Naimskiego, który czuwa nad projektem atomowym.

Cytowany przez Reutersa Naimski miał stwierdzić podczas konferencji prasowej, że „niemożliwe jest obecnie budowanie elektrowni jądrowych bez wsparcia państwa”.

Polskie plany jądrowe zakładają budowę od 6 do 9 GW mocy zainstalowanej w energetyce jądrowej. Pierwszy blok w tej technologii ma ruszyć w 2033 roku.

W mijającym tygodniu polski rząd zawarł umowę z administracją USA, której przedmiotem jest współpraca na rzecz rozwoju energetyki jądrowej nad Wisłą.
 

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Niuniu
niedziela, 25 października 2020, 03:55

Prosimy UE na zgodę na pomoc publiczną dla realizacji amerykańskiej inwestycji. Świetny pomysł. Na pewno bardzo się spodoba w Berlinie i Paryżu.

Jerzy Lipka
piątek, 23 października 2020, 23:50

Stanowisko UE będzie papierkiem lakmusowym jej prawdziwego stosunku do zagrożeń związanych z gwałtownym ocieplaniem się klimatu. Jeśli zagrożenie traktowane jest serio w Europie, to ze zgodą na pomoc publiczną udzielaną przy budowie EJ nie powinno być problemu, bo jasnym jest, że samo OZE na skutek swojej małej efektywności nie uratuje sytuacji! Więc elektrowni jądrowych należy zbudować jak najwięcej!

Kowalskiadam154
piątek, 23 października 2020, 11:48

Już widze jak ci eko się na to zgodzą

Zzz
wtorek, 27 października 2020, 22:52

Tym bardziej że ich sonsorzy ze wschodu i zachodu nie sa zadowoleni z atomu w Polsce. Ale chyba i tak nie maja sie czego bać, wystarczy glosno powiedziec dwa slowa: Czarnobyl i Fukuszima. I atomu w Polsce nima...

BUBA
piątek, 23 października 2020, 15:46

Jak nie zgodza to budujemy elektrownie na wegiel. Mamy go pod dostatkiem.

Tweets Energetyka24