Orlen sprzedaje paliwo Armii USA

21 lutego 2018, 12:52
5708
Fot.:Orlen
Energetyka24
Energetyka24

​PKN ORLEN podpisał kontrakt na zaopatrzenie w paliwa dla armii amerykańskiej, stacjonującej na terenie Polski. Kontrakt obejmuje sprzedaż zarówno paliwa lotniczego (F34), jak i oleju napędowego (ON i ONA2).

Obecna współpraca będzie realizowana do 31 grudnia 2018 r. z możliwością jej przedłużenia na kolejne lata. Już od kwietnia 2017 r. PKN ORLEN sprzedaje paliwa na potrzeby amerykańskich jednostek w formule spot.  
 
PKN ORLEN jest kluczowym producentem i dostawcą paliw na krajowym rynku, który kontrahentom może zaoferować nie tylko paliwa wysokiej jakości, ale także rozwiniętą infrastrukturę logistyczną, gwarantującą terminowość i pewność dostaw. Sprzedaż paliw do jednostek wojskowych, jak armia amerykańska wymaga ponadto specjalistycznej wiedzy m.in. w zakresie produkcji czy transportu i dzięki temu, że mamy wymagane know-how możemy ubiegać się o tego rodzaju kontrakty – powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży.
 
Paliwa będą wykorzystywane do zasilania zarówno sprzętu lądowego, jak też powietrznego. Dostawy będą realizowane poprzez zewnętrznego wykonawcę kontraktowego bezpośrednio do baz stacjonowania jednostek amerykańskich na terenie Polski, m.in. w Żaganiu, Toruniu, Bemowie Piskim czy Świętoszowie. 
 
Tego rodzaju kontraktacja podlega też rygorystycznym standardom w zakresie poziomu obsługi, tak aby sprostać oczekiwaniom finalnych odbiorców. Koncern posiada niezbędne certyfikaty AQAP pozwalające realizować sprzedaż wg najwyższych standardów dla wojsk NATO. Firma jest też dostawcą paliwa lotniczego i oleju napędowego dla Wojska Polskiego.

ML/ORLEN

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Jimbo
środa, 21 lutego 2018, 19:27

Tankowałem mojego diesla na stacji Orlenu. To nowe auto. Po przejechaniu 30 000 km zaczęła wyć pompa paliwa. Była tak zanieczyszczona, że w serwisie pytano się co ja tam wlewam. Ale to nie ja, tylko Orlen.

PL
piątek, 23 lutego 2018, 02:03

Widocznie trafiles na zla stacje, bylo to trzeba zglosic. Ja jakos ten sam samochod takuje na kilku stacjach orlena i tylko na tych i nigdy nie mialem problemu. Coz, moze miales pecha.

Tweets Energetyka24