Kolejny amerykański koncern naftowo-gazowy bankrutuje

26 czerwca 2020, 16:47
ropa_oil_texas
Fot. Pixabay

Producent ropy i gazu, firma Sable Permian Resources, złożyła w czwartek wniosek o ochronę przed bankructwem. Powodem upadku koncernu jest spadek cen ropy, wywołany przez pandemię COVID-19.

Firma z siedzibą w Houston powiedziała, że ​​zabezpieczyła pożyczkę od kredytodawcy w wysokości 150 mln USD, aby sfinansować swoje działania podczas restrukturyzacji oraz że współpracuje z doradcami i zainteresowanymi stronami w zakresie różnych alternatyw - podaje Reuters.

Koncern został utworzona w zeszłym roku, kiedy amerykańska spółka energetyczna Aubrey McClendon - Permian Basin LLC, założona w 2014 r. Wkrótce po usunięciu z Chesapeake Energy Corp, połączyła się ze swoją spółką macierzystą, próbując uniknąć bankructwa.

McClendon zmarł w 2016 roku w wypadku samochodowym w Oklahomie. Z małej wydobywcy przekształcił Chesapeake w jednego z największych światowych producentów gazu ziemnego, po czym zrezygnował w 2013 r. po kryzysie ładu korporacyjnego i obawach inwestorów w związku z  jego dużymi wydatkami.

Oczekuje się, że sama Chesapeake Energy ogłosi upadłość pod wpływem zbyt dużego zadłużenia oraz spadku zapotrzebowania na energię i cen. 

Właśnie z Basenu Permian dziennie wypływa 4,8 mln baryłek węglowodorów  dziennie, co stanowi ok. jednej trzeciej całej amerykańskiej produkcji.  

KomentarzeLiczba komentarzy: 36
pilotnik
wtorek, 30 czerwca 2020, 22:31

Lotnisko Berlin Tegel też zbankrutowało. Co z tego? Po pandemii ruszy z powrotem.

yaro
wtorek, 30 czerwca 2020, 13:40

Bankrutuje jeden z największych producentów ropy w USA Bankructwo Chesapeake Energy, jednego z największych producentów ropy naftowej w USA, pokazuje, że po upadku małych i średnich spółek kryzys cen ropy zaczyna zbierać żniwa także wśród dużych spółek. Gwałtowna przecena ropy w bieżącym roku może oznaczać kolejną falę bankructw. Spółka Chesapeake Energy, która w niedzielę złożyła wniosek o upadłość, była jedną z historii sukcesu w amerykańskiej branży łupkowej. Zajmowała szóste miejsce pod względem produkcji ropy w USA.

niuniu
wtorek, 30 czerwca 2020, 22:32

Trzeci raz zbankrutowała?

Oto "potenga"ameryki w gazie, ropie, jak to się fajnie składa, walą się jak domki z kart i oto się rozchodzi.
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 14:39

Własnie firma Chesapeake Energy w Stanach Zjednoczonych złożyła wniosek ws. ogłoszenia bankructwa i poprosiła o pomoc w celu restrukturyzacji zadłużenia, poinformowano w komunikacie prasowym.

yaro
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 11:47

Już jest kolejny Firma Chesapeake Energy w Stanach Zjednoczonych złożyła wniosek ws. ogłoszenia bankructwa i poprosiła o pomoc w celu restrukturyzacji zadłużenia, poinformowano w komunikacie prasowym.

rmarcin555
niedziela, 28 czerwca 2020, 18:02

Amerykańskie łupki nie zarabiają. Na przestrzeni ostatnich 10 lat sumaryczny wynik jest ujemny. Taka mała niespodzianka. Covid19 był tylko ostatnim aktem.

ciekawy
wtorek, 30 czerwca 2020, 22:33

Czyli w stanach ktoś od 10 lat sprzedaje poniżej kosztów?

Tweets Energetyka24