Extinction Rebellion vs londyńskie City. Runda pierwsza

24 sierpnia 2021, 15:30
londyńskie city pexels
Fot. Pexels

Aktywiści klimatyczni wspięli się na siedzibę samorządu londyńskiego City. Tym wydarzeniem rozpoczęli dwa tygodnie protestów skoncentrowanych na dzielnicy finansowej stolicy Wielkiej Brytanii.

Około 200 demonstrantów z grupy Extinction Rebellion celowało w średniowieczny Guildhall, siedzibę City of London Corporation, która zarządza historycznym centrum finansowym miasta.

Trzech aktywistów wspięło się na fasadę ozdobnego Guildhall, którego części pochodzą z XV wieku, zapaliło czerwone flary i wywiesiło transparent z napisem: "co-liberation-freedom-together”. 

Extinction Rebellion, który wywołał chaos drogowy w Londynie dwa lata temu, oświadczył, że protest jest skierowany do dzielnicy finansowej miasta, którą obwiniają za napędzanie zmian klimatycznych. 

Grupa chce reakcji rządów i natychmiastowego odejścia od paliw kopalnych, aby zapobiec drastycznym zmianom klimatycznym.

Extinction Rebellion spowodował paraliż centralnego Londynu podczas 11 dni manifestacji w 2019 roku, zyskując rozgłos, ale także wywołując krytykę ze strony niektórych polityków, którzy powiedzieli, że policja była zbyt tolerancyjna. 

City of London jest najmniejszym samorządem w Wielkiej Brytanii i w przeciwieństwie do większości konwencjonalnych brytyjskich samorządów, oficjalnie deklaruje, że jego zadaniem jest wzmocnienie znaczenia usług finansowych dla brytyjskiej gospodarki. 

Reklama
Reklama

Przedstawiciele twierdzą, że jest najstarszym, nieprzerwanie działającym reprezentatywnym samorządem lokalnym na świecie, od co najmniej tysiąca lat zarządzającym terenem, na którym znajduje się m.in. Bank Anglii i katedra św. Pawła.

KomentarzeLiczba komentarzy: 4
stawo73
środa, 25 sierpnia 2021, 04:16

Przyszli się pokazać swoim twórcom i sponsorom.

Stary Grzyb
wtorek, 24 sierpnia 2021, 20:39

I pomyśleć, że trzonek od kilofa 10 zł w każdym markecie budowlanym ...

rob ercik
wtorek, 24 sierpnia 2021, 22:07

Ups, ropa po 80 USD... Grzyb na łączach ...

AB
wtorek, 24 sierpnia 2021, 18:26

Gdzie jest policja? Dlaczego pozwala tym wandalom paraliżować miasto?

Tweets Energetyka24