Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie tygodnia [20-27 lutego]

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Polityka USA względem Nord Stream 2, wizyta prezesa Orlenu na Litwie, polska transformacja energetyczna - to były najważniejsze tematy ubiegłego tygodnia.

Biden skapitulował w sprawie Nord Stream 2?

24 lutego belgijska wywiadownia gospodarcza Eurointelligence opublikowała analizę, z której wynika, że Stany Zjednoczone odpuściły sprawę gazociągu Nord Stream 2. Dla USA ma to być przyczynkiem do poprawy relacji z Niemcami.

Eurointelligence: Biden skapitulował w sprawie Nord Stream 2


Nowy stary szef Gazpromu

24 lutego Aleksiej Miller został ponownie wybrany na prezesa zarządu Gazpromu. Nominacja ta nie była oczywista - w ciągu ostatnich miesięcy w rosyjskich mediach roiło się od plotek o możliwej zmianie na fotelu prezesa gazowego giganta.

Gazprom wybrał prezesa na kolejną kadencję


Litewskie plany Orlenu

Prezes Orlenu Daniel Obajtek odwiedził 25 lutego litewską rafinerię spółki. Rozmawiał jednocześnie z premier Litwy Ingridą Šimonytė na temat planów rozwoju Grupy w najbliższych latach.

Prezes Orlenu rozmawiał z premier Litwy o planach inwestycyjnych


Kosztowna stagnacja

Nie stać nas na utrzymywanie energetycznego status quo - powiedział szef resortu klimatu i środowiska Michał Kurtyka w rozmowie z red. Jakubem Kajmowiczem. Minister mówił o wyzwaniach transformacji Polski oraz potencjalnych korzyściach płynących z tego procesu.

Kurtyka dla E24: Nie stać nas na trwanie przy energetycznym status quo, dajmy sobie szansę [WYWIAD]


Niemiecka gazowa telenowela

26 lutego niemiecka spółka Wintershall zdementowała informacje sprzed 24 godzin, jakoby miała wycofać się z finansowania projektu Nord Stream 2. Prezes Mario Mehren zapewnił, że jego koncern przekazał na budowę gazociągu takie fundusze, o jakie był proszony.

Wintershall Dea jednak nie wycofa się z finansowania Nord Stream 2? "Telenowela trwa"

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama