Ropa
Wartość marki Grupy Lotos wzrosła dwukrotnie w ciągu 6 lat
Od 2010 roku wartość marki Grupy LOTOS wzrosła dwukrotnie do kwoty 1,4 mld złotych. W tym czasie koncern dzięki inwestycjom w obszar badań i rozwoju, osiągnął rekordowe wydobycie węglowodorów przekraczając cele wydobywcze na lata 2011-2015.
Grupa Kapitałowa LOTOS opublikowała Zintegrowany Raport Roczny 2015, obejmujący większość swoich spółek zależnych. Publikacja daje pełen obraz działalności i wpływu organizacji na gospodarkę, środowisko oraz społeczeństwo. Raport został przygotowany w oparciu o najbardziej uznane międzynarodowo standardy raportowania pozafinansowego i zintegrowanego – Global Reporting Initiative (GRI G4), International Integrated Reporting Council (IIRC) oraz poddany niezależnej, zewnętrznej weryfikacji.
Z raportu wynika, że od 2010 roku wartość marki Grupy LOTOS wzrosła dwukrotnie do kwoty 1,4 mld złotych. W tym czasie LOTOS, dzięki inwestycjom w obszar badań i rozwoju, osiągnął rekordowe wydobycie węglowodorów, przekraczając tym samym cele wydobywcze na lata 2011-2015. Grupa Kapitałowa LOTOS stawia na innowacyjne programy rozwojowe takie jak EFRA (kompleks nowoczesnych instalacji). Projekty rozwojowe i innowacyjne stanowią stałą częścią inwestycji podejmowanych przez LOTOS. Wpisane są w biznesowe DNA Spółki, pozwalają maksymalizować zyski oraz budować wartość dla akcjonariuszy i pozostałych interesariuszy. Dzięki innowacyjnemu i elastycznemu podejściu do naszej działalności możemy nie tylko skutecznie sprostać trudnym wyzwaniom, z jakimi musi zmierzyć się branża paliwowa, ale także zwiększyć naszą konkurencyjność na rynku oraz wspierać działania polskiego rządu.
Rok 2015 to także rok zakończenia z sukcesem realizacji strategii biznesowej i CSR na lata 2011-2015. Dzięki opublikowanemu raportowi LOTOS dokonuje przeglądu swoich dokonań i doskonali je w sposób ciągły. Proces raportowania motywuje do zmian zarządczych i pozwala lepiej definiować sposób, w jaki Spółka tworzy zintegrowaną wartość.
Jak pokazuje raport, Grupa LOTOS rozwija działania z zakresu zaangażowania społecznego. W 2015 roku powołano Fundację LOTOS wspierającą inicjatywy, które wpływają na rozwój infrastruktury i przynoszą korzyści dla społeczności lokalnych, ze szczególnym uwzględnieniem regionów, gdzie prowadzona jest działalność spółek należących do Grupy Kapitałowej LOTOS.
– W Grupie LOTOS innowacyjność, kreatywność i odważne projekty idą w parze z odpowiedzialnością. W ostatnich latach Spółka pokazała, że poprzez nowe, przełomowe projekty jest w stanie maksymalizować zyski oraz swoją wartość. Równocześnie jesteśmy świadomi wpływu wywieranego przez organizację na otoczenie. W raporcie LOTOS analizuje swój rozwój ekonomiczny przez pryzmat sześciu kapitałów – finansowego, produkcyjnego, intelektualnego, ludzkiego, społecznego i naturalnego – powiedział Robert Pietryszyn, dyrektor generalny Grupy LOTOS.
Zgodnie z dobrymi praktykami raporty roczne koncernu publikowane są wyłącznie w formie elektronicznej. Stanowi to znaczące ułatwienie dla zróżnicowanych grup odbiorców, gdyż zapewnia możliwość korzystania z licznych funkcjonalności on-line, odpowiadających ich preferencjom. Wśród nich znajdują się m.in.: samodzielne komponowanie wybranych treści, narzędzia społecznościowe pozwalające dzielić się informacjami z innymi odbiorcami oraz wyszukiwarka treści, ułatwiająca szybki dostęp do szczególnie interesujących zagadnień. Publikacja jest przyjazna dla użytkowników i środowiska, m.in. dzięki opcji ekologicznego wydruku, ułatwieniom dla osób słabo widzących czy możliwości odsłuchu dla osób niewidzących.
Zobacz także: Lotos zwiększy zakupy irańskiej ropy "kolejny etap dywersyfikacji"