USA: Kolejni klienci odwołują odbiór LNG

21 lipca 2020, 16:28
44369816422_6dc7d765b7_c
Fot. kees torn / Flickr

Kolejni odbiorcy amerykańskiego LNG odwołują zaplanowane dostawy - informuje agencja Reutera.

Informacja dotyczy dostaw, które miały być zrealizowane we wrześniu br. Źródła Reutersa nie są zgodne co do dokładnej liczby anulowanych ładunków - wynosić ma ona od 15 do 26. Warto jednak zauważyć, że to wciąż wyraźnie mniej, niż w lipcu czy sierpniu (40-45).

Podstawowymi przyczynami rezygnacji z odbioru surowca są takie kwestie jak zapełnienie europejskich magazynów gazu, pandemia koronawirusa oraz notowania surowca.

Większość anulowanych dostw miała wyruszyć w świat z zakładów Cheniere Energy - Sabine Pass w Luizjanie i Corpus Christi w Teksasie - podało jedno ze źródeł, dodając, że to podobny schemat jak w poprzednich miesiącach.

Przedstawiciel spółki oświadczył w rozmowie z Reutersem, że elastyczność umów dot. LNG pozwala na zmianę destynacji ładunków. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla klientów (mogących skutecznie zarządzać energetycznym portfelem), jak i samego Chaniere, ponieważ zapewnia „niezakłócony przepływ gotówki”.

W pierwszej połowie maja Departament Energii obniżył swoją prognozę dla eksportu LNG w roku 2020. Początkowo przewidywano, że w bieżącym roku poziom eksportu będzie wynosić 6,98 mld stóp sześciennych dziennie, zaś w 2021 wzrośnie do 7,72 mld ft³. Obecnie Energy Information Administration spodziewa się, że obydwa wskaźniki będą mniejsze i wyniosą odpowiednio: 6,04 mld ft³ oraz 7,31 mld ft³.

W komunikacie mogliśmy także przeczytać, że zmniejszenie eksportu będzie szczególnie widoczne w trzecim kwartale bieżącego roku. Eksperci przewidują, że eksport LNG z USA wyniesie średnio 5,8 mld ft³/d w drugim kw. 2020 r. i 4,8 ft³/d w trzecim. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24