Trzaskowski: koszt gospodarowania odpadami rośnie lawinowo

19 marca 2020, 16:39
śmiecie kosz odpady
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Niestety, koszt gospodarowania odpadami w Warszawie, jak również we wszystkich gminach ościennych i w całej Polsce, rośnie lawinowo – mówił w czwartek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, pytany, z czego wynikają zmiany w budżecie miasta na 2020 r. zakładające wzrost wydatków przeznaczonych na ten cel.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas czwartkowej konferencji prasowej był pytany o przegłosowane podczas czwartkowej sesji rady miasta zmiany budżetowe na 2020 r. Zmiana zakłada m.in. wzrost wydatków na gospodarkę odpadów z 1 mld do 1 700 mld.

Prezydent stolicy dopytywany, z czego wynikają takie zmiany, powiedział, że były robione przetargi i niestety koszt gospodarowania odpadami w Warszawie, jak również we wszystkich gminach ościennych i w całej Polsce, rośnie lawinowo.

"To wynika ze zmian ustawowych, to wynika z olbrzymiego wolumenu eksportu śmieci z zagranicy" – wskazał Trzaskowski. "Niestety, te przepisy, które rząd przyjął, kompletnie rozregulowały rynek i doprowadzają do tego, że te ceny rosną w olbrzymim tempie" – wyjaśnił. "Stąd konieczność tych dostosowań" – dodał. 

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Lupi
piątek, 20 marca 2020, 08:27

Sprawa dla ABW - szczególnie w Warszawie...

por. conjurer
czwartek, 19 marca 2020, 18:03

a ja głupi myślałem, że śmieci to żyła złota i że tylu ludzi nauki opracowuje super hi tech do ich utylizacji. A co będzie w takim razie z wiatrakami i ogniwami fotowoltaicznymi?

MacGawer
sobota, 21 marca 2020, 10:43

Tzw. ustawa śmieciowa wprowadzona przez Tuska spowodowała utworzenie śmieciowych monopoli. Brak konkurencji zawsze skutkuje wysokimi cenami. W dodatku to obeicywano przy jej wprowadzaniu czyli brak śmieci w lasach okazało sie nieprawdą. Coraz wyższe opłaty sprawiają, że jest coraz gorzej.

Zdziwiony
czwartek, 19 marca 2020, 20:27

Ciekawe co opowiada, chciałem sprzedać makulaturę i nikt nie chce kupić, ponieważ nikomu się nie opłaca

eDZIO
piątek, 20 marca 2020, 15:48

Chiny przestaly kupowac a my tylko segregowalismy. Toaletowy z recyclingu jest drozszy od bialego wiec praktycznie zostaje utylizacja makulatury i wyzsze oplaty za smieci. Bawimy sie w konkursy na elektryczna karoserie a nie ma zachet w przemysle recyclingowym.

SOWA
piątek, 20 marca 2020, 01:39

To prawda za wywóz makulatury trzeba nawet dodatkowo płacić.

Tweets Energetyka24