Trump: Niemcy są energetycznym zakładnikiem Rosji, Polska nie chce nim być

11 lipca 2018, 11:18
16491413750_b40b188655_z
Fot. Gage Skidmore / Flickr

Niemcy mogłyby podnieść wydatki obronne natychmiast, zamiast tego płacą miliardy dolarów Rosji, a my je musimy chronić - powiedział prezydent USA Donald Trump. Ocenił, że Polska nie przyjęłaby rosyjskiego gazu, bo nie chce być jej zakładnikiem, a Niemcy nim są.

"To przykre, gdy Niemcy zawierają ogromne umowy z Rosją dotyczące ropy i gazu, podczas gdy powinny być przeciwko Rosji; Niemcy płacą Rosji miliardy dolarów rocznie. Chronimy Niemcy, chronimy Francję, chronimy te wszystkie kraje, a one zawierają umowy na rurociągi z Rosji, wpłacając do jej skarbca miliardy dolarów" - mówił Trump w Brukseli podczas spotkania w środę rano z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Trump wskazał przy tym Polskę jako kraj, "który nie przyjąłby gazu" od Rosji, bo nie chce być "jej zakładnikiem". "Niemcy to zakładnik Rosji; pozbyli się elektrowni węglowych, elektrowni atomowych, biorą ogromne ilości ropy i gazu z Rosji. To coś, czemu trzeba się przyjrzeć, to coś bardzo nieodpowiedniego" - mówił.

(PAP/jk)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
gru
środa, 11 lipca 2018, 17:17

Słowa dużo nie zmienią. DT powinien mniej mówić a więcej działać. Najpilniejszą sprawą jest eliminacja rosyjskiej agentury w Niemczech.

rob ercik
środa, 11 lipca 2018, 16:42

tak, zdecydowanie lepiej jest byc zaleznym od kaprysow prezydenta USA

Tweets Energetyka24