• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Tomasz Gawlik nowym prezesem JSW

  • Usługa subskrypcji firmy Balabit wraz z wprowadzonymi zmianami technologicznymi jest zgodna z globalnymi trendami na międzynarodowym rynku oprogramowania (fot. Balabit)

17 grudnia 2015 r. Rada Nadzorcza JSW jednogłośnie dokonała wyboru Tomasza Gawlika na stanowisko Prezesa Zarządu VIII kadencji.  Nowy prezes jest związany ze spółką od 26 lat, a od 4 września tego roku jest również członkiem jej zarządu.

Tomasz Gawlik jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Na tej samej uczelni ukończył również Podyplomowe Studia Podatkowe w zakresie finansów i rachunkowości podatkowej. Z Grupą JSW związany jest od 1989 roku. Najpierw pracował w kopalni Jas-Mos a od 2005 roku w Biurze Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Zespole Zamówień Publicznych i Umów. Od 2008 roku pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego a następnie od 2010 roku funkcję Dyrektora Biura Rozwoju Strategicznego. Od 2013 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki Energetycznej „Jastrzębie” S.A. Od 4 września br. pełni w Spółce funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Strategii.  Posiada doświadczenie w tworzeniu i nadzorze nad realizacją długoterminowych planów strategicznych, przeprowadzaniu procesów restrukturyzacyjnych oraz wdrażaniu projektów ukierunkowanych na optymalizację procesów w przedsiębiorstwach.

Zobacz także: Doradca Putina zadowolony z porozumienia klimatycznego

Zobacz także: Buzek: Trzeba obronić polski węgiel i wspierać innowacje

Komentarze