Tesla rozpoczyna budowę Gigafactory w Szanghaju

7 stycznia 2019, 11:39
tesla-1738969_1920
Fot.: Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Tesla rozpoczyna budowę zakładu produkcyjnego Gigafactory w Szanghaju we wschodnich Chinach i planuje uruchomienie produkcji Modelu 3 do końca 2019 r. - poinformował w poniedziałek na Twitterze założyciel i szef firmy motoryzacyjnej Elon Musk.

Musk zapowiedział, że szanghajska fabryka będzie produkować "przystępne cenowo wersje Modelu 3 i Modelu Y" dla Chin, natomiast droższe pojazdy będą zjeżdżać z taśm produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych.

Agencja Associated Press przypomniała, że Tesla ogłosiła plany dotyczące fabryki w Chinach, pierwszej poza granicami Stanów Zjednoczonych, w lipcu 2018 r., pomimo napięć między Pekinem i Waszyngtonem.

Obecnie wszystkie samochody Tesli sprzedawane na rynku ChRL są sprowadzane z zakładów w USA.

W październiku 2018 r. firma ostrzegała, że zmaga się z dużymi problemami sprzedażowymi na obszarze Chin, a wojna handlowa może wymusić przyśpieszenie planowanej budowy zakładu Gigafactory w Szanghaju. W tym samym miesiącu koncern ogłosił zabezpieczenie terenu pod inwestycję. W grudniu agencja Reutera podała, że co najmniej jeden z podwykonawców rozpoczął zakup materiałów budowlanych.

Tesla początkowo planuje w zakładzie montaż 3 tys. sedanów tygodniowo, co ma pomóc w osiągnięciu łańcucha produkcji i zaopatrzenia w Chinach.

ML/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Kiks
poniedziałek, 7 stycznia 2019, 13:50

Ale ten Musk głupi. Za jaką cenę? :)

Tweets Energetyka24