Elektroenergetyka

Tchórzewski: Mamy ofertę dla krajów bałtyckich-mogą u nas kupić moc

  • Fot. US Military Aircraft / Flickr

Minister energii, Krzysztof Tchórzewski, odniósł się dziś do kwestii realizowanej przez Polskę strategii energetycznej. W rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że priorytetem są inwestycje w nowe moce na czym skorzystać mogą kraje sąsiednie „Wykazujemy otwartość. chcemy powiedzieć jako Polska: Wy nie musicie inwestować w nowe moce, ale możecie kupić u nas moc”-stwierdził polityk.

„Zabezpieczenie dostaw energii, paliw jest celem ciągłym i ciężko mówić o końcu tych działań. W Polityce energetycznej jest pokazany cel daleki, ale trzeba ją modyfikować w zależności od potrzeb, szczególnie inwestycji kapitałochłonnych. My to robimy”-poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

„Wypełniamy zobowiązania UE, z drugiej strony w to czym kieruje się Europa wchodzimy z pewnym realizmem. Staramy się nie mówić o idei, ale twardo o życiu energetycznym, które mamy na co dzień”-dodał polityk. 

„Ważna sprawą staje się rynek mocy. O ten rynek będziemy w KE zdecydowanie walczyć. Nie myślimy tu tylko o Polsce, ale także sąsiadach. Wykazujemy otwartość. chcemy powiedzieć jako Polska: Wy nie musicie inwestować w nowe moce, ale możecie kupić u nas moc. W kontekście państw bałtyckich ta oferta jest bardzo realna”-stwierdził szef resortu energii podczas odbywającego się w Warszawie Kongresu Nowego Przemysłu. 

Zobacz także: "Kaliningradzka roszada". Bezpieczeństwo Polski rozstrzygnie się w Wilnie?

 

Komentarze