Reklama

Elektroenergetyka

Tauron uruchomił nowe kotły o wartości 68 mln zł

TAURON uruchomił nowe kotły w Zakładzie Wytwarzania Katowice. Są one przystosowane do pracy zgodnie z potrzebami sieci i z powodzeniem mogą produkować ciepło dla mieszkańców konurbacji śląsko-dąbrowskiej. Wartość inwestycji to około 66 mln zł.

Urządzenia o sumarycznej mocy cieplnej około 114 MWt spełniają wszystkie rygorystyczne standardy unijne w zakresie efektywności i ochrony środowiska. Zastąpiły dwa inne wyeksploatowane już kotły pracujące wcześniej w zakładzie. Przekazane do eksploatacji kotły mają możliwość zamiennego zasilania zarówno gazem ziemnym, jak i olejem opałowym lekkim. 

„Budowa nowych kotłów olejowo-gazowych w Zakładzie Wytwarzania Katowice to ważny projekt z punktu widzenia rynku i zapewnienia bezpieczeństwa ciągłości dostaw ciepła dla mieszkańców aglomeracji” – mówi Jacek Uhryn prezes zarządu TAURON Ciepło.

Nowe kotły będą pracowały jako jednostki szczytowe, czyli takie, które uruchamiane są na krótki czas w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na ciepło lub w okresie awarii jednostki podstawowej.

Aktualnie prowadzone są prace poprojektowe związane m.in. z przekazaniem dokumentacji powykonawczej, pracami porządkowymi oraz rozliczeniem finansowym projektu. Obsługę kotłów zapewniają dotychczasowi pracownicy TAURON Ciepło ZW Katowice, przeszkoleni przez wykonawcę inwestycji podczas rozruchu instalacji.

Zobacz także: Szwedzcy ministrowie wzywają do reformy ETS

Zobacz także: Powstał zbiór dobrych praktyk energetyczno - telekomunikacyjnych

Reklama

Komentarze

    Reklama