Rzecznik Putina: Na Nord Stream 2 najbardziej skorzystają Niemcy

17 września 2020, 15:48
LOZ74v24Z2h1jdWLHEqdQgfIna1hORqo
Fot. www.kremlin.ru

Rzecznik Władimira Putina zaapelował, aby nie upolityczniać budowy Nord Stream 2, ponieważ jest to projekt realizujący interesy „zarówno Rosji, jak i krajów UE czy przede wszystkim Niemiec”.

„Jeśli chodzi o gazociąg, to powinniśmy przestać o nim wspominać w kontekście politycznym, to projekt komercyjny” - powiedział dziennikarzom rzecznik Kremla, komentując słowa Ursuli von der Leyen na temat otrucia Aleksieja Nawalnego. Dodał, że znajduje się on w „mainstreamie” zarówno rosyjskich, jak i europejskich interesów - szczególnie zaś niemieckich.

Tymczasem nad Nord Stream 2 piętrzą się czarne chmury. Duńska premier zaapelowała kilka dni temu o rozpoczęcie „nowej dyskusji” na jego temat. Jest to jej zdaniem konieczne w obliczu wydarzeń ostatnich tygodni.

Premier z zadowoleniem przyjęła również zmianę stanowiska Angeli Merkel, która dopuściła możliwość objęcia kontrowersyjnej magistrali sankcjami. 

„W obecnej sytuacji nie ma moim zdaniem powodu, aby uzależniać nas od rosyjskiego gazu. Myślę, że dobrze się stanie, jeśli po tym co się stało nasz południowy sąsiad [Niemcy, przyp. red.] wznowi dyskusję na ten temat” - mówiła.

Reklama
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24