Rosyjski polityk: Polska i Ukraina histeryzują w sprawie Nord Stream 2

12 sierpnia 2021, 15:01
Ez-YsPUXEAE5hTf
Fot. Twitter / @Alexey_Pushkov

Zdaniem Aleksieja Puszkowa, deputowanego do rosyjskiej Rady Federacji, w Polsce i na Ukrainie wybuchła histeria związana z porozumieniem USA oraz Niemiec ws. rurociągu Nord Stream 2.

„Przedstawianie sprawy w taki sposób, jakby Waszyngton w ogóle zrezynował z wywierania presji na projekt oraz warunki jego realizacji, nie odpowiada ani rzeczywistości, ani treści polityki Stanów Zjednoczonych” - uważa członek izby wyższej rosyjskiego parlamentu. „W Warszawie i Kijowie panuje związana z tym histeria” - dodał.

Reklama
Reklama

Przypomnijmy, że w tym tygodniu senatorowie Partii Republikańskiej Ted Cruise i Mike Lee zablokowali zatwierdzenie prawie 30 kandydatów na różne stanowiska w ramach Departamentu Stanu. Dotyczy to m.in. sześciu asystentów sekretarza oraz kilku przyszłych ambasadorów. Stan ten utrzyma się do przyszłego miesiąca, kiedy senat powróci z letniej przerwy. Politycy domagają się od administracji Joe Bidena bardziej stanowczych działań wobec Nord Stream 2.

„Władimir Putin rozpaczliwie chce ukończenia tego rurociągu. Jeśli zostanie ukończony, da Putinowi miliardy dolarów do wykorzystania na szkodliwe działania w Europie i na całym świecie” – powiedział Cruz.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Pavel
piątek, 13 sierpnia 2021, 12:55

Co Polsce i Ukrainie zależy na stosunkach handlowych między Rosją a Niemcami?

Niuniu
czwartek, 12 sierpnia 2021, 22:07

Niestety za miesiąc lub dwa jak amerykańscy senatorzy zajmą się ponownie NS2 jest bardzo prawdopodobne, że ta rura będzie już gotowa. A czy zacznie działać? To już będzie zależało od Niemiec i Komisji Europejskiej. Możliwości USA zostały w tej materii wyczerpane tak jak brak amerykańskiego LNG który mógł by zalać Europę.

Tweets Energetyka24