• Partner główny
    Logo Orlen

Strona główna

Rosja nie spodziewa się szybkiego zniesienia sankcji

Rosjanie spodziewa się, aby nałożone na nią sankcje ekonomiczne zostały zniesione w najbliższym czasie - powiedziała dziennikarzom Walentina Matwijenko, przewodnicząca Rady Federacji. Dodała również, że dostrzegalne są próby zahamowania rozwoju gospodarczego kraju.

„Ten problem, sankcje, nie jest już dla nas tak dotkliwy, ponieważ pod wieloma względami przystosowaliśmy się do nowych warunków. Nasza gospodarka i instytucje finansowe nie spodziewają się szybkiego zniesienia sankcji, widzimy próby zablokowania Rosji w świecie. Robimy wszystko, aby zapewnić krajowi społeczno-gospodarczy rozwój, a obywatelom dobrobyt” - mówiła Matwijenko, komentując decyzję RE o przedłużeniu obowiązywania antyrosyjskich sankcji.

Szefowa izby wyższej rosyjskiego parlamentu dodała, że jej zdaniem „coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że są to niewłaściwe kary”, które powodują, że w Europie nie ma zwycięzców tej sytuacji, są tylko przegrani. Zauważyła, że w UE jest grupa państw, które wspierają zniesienie obostrzeń, ponieważ ucierpiały na tym ich gospodarki. 

Przypomnijmy, że Rada Europejska zatwierdziła przedłużenie sankcji do marca 2017 roku. „Czarna lista” została rozszerzona o kolejne instytucje i osoby, w tym związane z parlamentem FR, jak wspomniana Walentina Matwijenko.

Zobacz także: Ekspert: Bez postępu technologicznego wydobycie polskich łupków nieekonomiczne

Zobacz także: Operator gazoportu w Świnoujściu prosi o 50% obniżkę podatku

Komentarze