Reklama

Portal o energetyce

Rosja chce wznowić realizację projektów energetycznych w Syrii. Wartość: 1,6 mld dolarów

Według dyrektora rosyjskiej Unii Przemysłowców Ropy i Gazu, po ustabilizowaniu sytuacji w Syrii rosyjskie firmy mogą bardzo szybko wznowić realizację zobowiązań kontraktowych na terenie tego kraju. Ich łączna wartość wynosi ponad 1,6 miliarda dolarów.

,,Jeżeli w Syrii zakończą się działania wojenne zagrażające inwestycjom, a sytuacja ulegnie normalizacji, to nasze przedsiębiorstwa, które wcześniej zamroziły działalność w tym rejonie z powodu wojny domowej, będą w stanie szybko ją wznowić. Chodzi o pracę nad projektami o łącznej wartości ponad 1,6 mld dolarów" – powiedział Hiss Guczetl.

Guczetl spotkał się niedawno w Damaszku z syryjskim premierem oraz ministrem ds. ropy. Dyskutowano m.in. o konieczności zaopatrzenia rafinerii ulokowanych w miastach Banias i Tartus oraz udziale rosyjskich koncernów w tamtejszym rynku ropy naftowej. Podczas spotkania, przedstawiciele Syrii bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat dotychczasowej aktywności Rosjan – szczególnie w zakresie odbudowy linii gazowych zniszczonych przez ugrupowania zbrojne, a także prac poszukiwawczych u wybrzeża Morza Śródziemnego.

(JK)

Reklama

Komentarze

    Reklama