Reklama

Wiadomości

Prezes PKN Orlen: robimy wszystko, aby ceny paliw w majówkę nie przekroczyły 7 zł za litr

Autor. Erik Mclean/ Unsplash/ Domena publiczna

Robimy wszystko, żeby w majówkę paliwo nie kosztowało 7 zł za litr - oświadczył we wtorek w radiu RMF FM prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak podkreślił, koncern musi tak prowadzić politykę cenową, aby paliw nie zabrakło.

Reklama

Staramy się stabilizować ceny paliw i to jest najważniejsze - podkreślał Obajtek we wtorek w radiu RMF FM. "Robimy wszystko, żeby w majówkę paliwo nie kosztowało 7 zł za litr. Daliśmy gwarancję, że w święta wielkanocne paliwa nie będą kosztowały więcej i nie kosztowały więcej. Postaramy się, aby w majówkę również nie kosztowały więcej" - dodał.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak zaznaczył prezes PKN Orlen, koncern stara się robić wszystko, by ceny paliw były "cenami właściwymi". Dodał, że nie można wprowadzić sztucznych regulacji cen, bo kiedy taką regulacje wprowadzili Węgrzy, zabrakło im paliwa.

"Importujemy 5 mln ton paliw z różnych kierunków. Jeśli importujemy, to musimy patrzeć na ceny na innych rynkach. Żaden hurtownik nie kupi drożej, żeby w Polsce sprzedać taniej, czyli te 5 mln ton nie wpłynie do Polski, a dodatkowo miliony ton paliwa z rynku hurtowego wyjedzie z kraju" - tłumaczył Obajtek.

Czytaj też

"Paliwo oczywiście może być tańsze, tylko za dwa tygodnie go nie będzie. Musimy tak realizować naszą politykę, żeby paliwo było, żeby Polacy bezpiecznie mogli tankować, żebyśmy mogli zaopatrzyć rynek w niestabilnych czasach" - dodał.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama