Reklama

Wiadomości

Wyciek gazu w Orlen Unipetrol. Spółka uspokaja: to ćwiczenia

Autor. PKN Orlen

Firma Orlen Unipetrol informowała w poniedziałek w sieci społecznościowej o wycieku gazu w rafinerii w Kralupach nad Wełtawą. Później wpis usunęła, zastępując go informacją o planowanych ćwiczeniach.

Reklama

Już w pierwszym wpisie podkreślono, że sytuacja jest pod kontrolą zakładowej straży pożarnej. Uspokojono, że nie ma zagrożenia dla pracowników i okolicznych mieszkańców. Agencja CTK poinformowała, że o zaplanowanych ćwiczeniach nie wiedziała lokalna straż pożarna, co jest w zgodzie z dotychczasowym postępowaniem. Rzecznik straży pożarnej Tomasz Bakalarz poinformował, że zespoły lokalnej zawodowej straży nie zostały wysłane do rafinerii.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Firma napisała w sieci społecznościowej, że "w rafinerii Kralupy dziś (poniedziałek) odbyły się tylko regularnie zaplanowane ćwiczenia awaryjne". "Trenowaliśmy reakcję na symulowany wyciek gazu LPG w terminalu dystrybucyjnym" – sprecyzowano.

Grupa Orlen Unipetrol jest największą w Czechach spółką rafineryjną i petrochemiczną. Zajmuje się głównie przerobem ropy naftowej oraz produkcją, dystrybucją i sprzedażą paliw i produktów petrochemicznych, a także tworzyw sztucznych i nawozów. Do Orlenu Unipetrolu należy także sieć stacji paliw.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama