Reklama

Wiadomości

Pożar magazynów ropy w Rosji. Media już wskazują winnych

Autor. Unsplash

Do pożaru magazynów ropy i produktów naftowych miało dość w nocy z wtorku na środę w rosyjskim rejonie suraskim w obwodzie birańskim, graniczącym z Białorusią. Rosyjskie media zaczęły powielać niesprawdzoną informację, że do zajścia mogło dojść przy użyciu ukraińskich dronów lub sabotażystów.

Reklama

„Płoną zbiorniki z produktami naftowymi. Na miejscu działają jednostki ratowniczo-gaśnicze" - przekazał nad ranem za pośrednictwem serwisu Telegram gubernator obwodu briańskiego Aleksandr Bohomaz.

Reklama

Pożar rozprzestrzenił się na terenie 1800 metrów kwadratowych. W akcji gaśniczej brało udział 30 jednostek straży pożarnej, w tym specjalny pociąg strażacki, przystosowany do tego typu zadań. Nie przekazano informacji o tym, aby ktoś został poszkodowany w wyniku pożaru.

Czytaj też

Na miejsce miała już zostać wysłana specjalna grupa dochodzeniowa z rosyjskiego ministerstwa ds. wydarzeń nadzwyczajnych, której zadaniem będzie wyjaśnienie okoliczności pożaru magazynów.

Reklama

Obecnie uwaga mediów skupiona jest na sektorze energetycznym i każde tego typu zdarzenie odbierane jest jak możliwy akt sabotażu. Tak też było w tym przypadku, ponieważ rosyjskie media propagandowe zaczęły szerzyć niepotwierdzone jak dotąd informację i możliwe scenariusze, które zakładają atak przy użyciu ukraińskich dronów, bądź też sabotażystów.

Reklama

Komentarze

    Reklama