Reklama

Ropa

PKN Orlen przekazał pogotowiu ratunkowemu w Płocku środki ochrony osobistej

Fot. PKN Orlen
Fot. PKN Orlen

W związku z epidemią koronawirusa PKN Orlen przekazał Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku (Mazowieckie) środki ochrony osobistej, w tym maski, rękawice i płyny dezynfekujące, a także zestawy ochrony biologicznej - podała spółka.

„W odpowiedzi na prośbę Stacji Ratownictwa Medycznego w Płocku, przekazaliśmy właśnie 70 tys. masek ochronnych oraz środki ochrony osobistej. Dziękujemy całej płockiej służbie zdrowia za zaangażowanie w walkę z koronawirusem” – poinformował w piątek na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. 

Jak wyjaśniło biuro prasowe płockiego koncernu, darowizna trafiła do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „w ramach działań Orlenu na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców Płocka”. 

Według PKN Orlen wśród przekazanych środków znalazło się m.in.: 50 tys. masek ochronnych trójwarstwowych i 20 tys. masek ochronnych FFP2, 150 sztuk płynu do dezynfekcji rąk oraz 250 sztuk płynu do dezynfekcji powierzchni – każdy w opakowaniach po 5 litrów, a także 140 opakowań po 100 sztuk jednorazowych rękawic nitrylowych i 300 sztuk okularów ochronnych. 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego otrzymała również od płockiego koncernu 1 tys. sztuk indywidualnych zestawów ochrony biologicznej, które składają się z kombinezonu z kapturem, gogli, maski ochronnej 3M, rękawic ochronnych nitrylowych długich oraz ochraniaczy na obuwie i wzmocnionych czepków. 

W Płocku znajduje się główny zakład produkcyjny PKN Orlen, największy w Polsce kompleks rafineryjno-petrochemiczny. (PAP)

Reklama

Komentarze

    Reklama