Reklama

Ropa

Obajtek: mamy kolejne plany inwestycyjne w ramach współpracy z KAS

Fot. www.orlen.pl
Fot. www.orlen.pl

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek opowiedział o planach dotyczących współpracy z Krajową Administracją Skarbową w zakresie walki z szarą strefą w obrocie paliwami. Jak stwierdził, jego spółka ma zainwestować w aparaty rentgenowskie umożliwiające kontrole na autostradach.

Prezes Obajtek mówił o wizji współpracy z KAS podczas uroczystości przekazania skarbówce 15 nowoczesnych radiowozów. „Mamy sporo planów współpracy z Krajową Administracją Skarbową, kontynuujemy ją na wielu obszarach. Nie polega ona jedynie na dostawach sprzętu. Prowadzimy także konsultacje, rozmawiamy o naszej wizji uszczelnienia systemu. Mamy oczywiście nasze plany inwestycyjne, które związane są z rentgenami montowanymi na autostradach. Dalej będziemy w to inwestować, ta współpraca się rozwija, bo to się nam opłaca” - zaznaczył.

„Jako Orlen mamy znacznie szybszą formę zakupów sprzętu, jesteśmy spółką, która ma mniej zbiurokratyzowane procedury, które muszą obowiązywać administrację. Dzięki temu możemy szybciej reagować, szybciej dostarczać ten sprzęt. Ale, jak powiedziałem, to nam się zwyczajnie opłaci” - powiedział.

Prezes Orlenu mówił też o trudnościach z dostawami ropy poprzez system rurociągów Przyjaźń. „Wspólnie z naszymi partnerami pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Zaangażowana jest w to nie tylko nasza firma, ale też rafinerie w tej części Europy. Współpracujemy, mamy rozwiązania, wdrażamy te rozwiązania, nie ma żadnego zagrożenia w pracy rafinerii. Nasze rafinerie pracują na pełnych obrotach. Ten problem nie skutkuje w żadnym wypadku na jakości paliwa” - podkreślił.

Reklama

Komentarze

    Reklama