Reklama

Ropa

Lotos Asfalt: sprzedano 11 mln ton asfaltów

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Spółka Lotos Asfalt przez 15 lat działalności sprzedała 11 mln ton asfaltów, w tym około 2 mln ton asfaltów modyfikowanych, czyli o zwiększonej trwałości - poinformowała gdańska spółka we wtorkowym komunikacie.

Specjalnością firmy Lotos Asfalt są asfalty modyfikowane, które były stosowane przy budowie prawie wszystkich autostrad i dróg szybkiego ruchu w Polsce oraz przy budowie lotnisk.

"Wysoki popyt na asfalty w Polsce i Europie kształtują korzystne dla nas otoczenie rynkowe. Planujemy utrzymanie dotychczasowej wysokiej sprzedaży na terenie Polski, by sprostać wymaganiom budowanej infrastruktury drogowej" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Lotos Asfalt Cezary Godziuk.

Dodał, że "sukces Lotos Asfalt polega przede wszystkim na koncentrowaniu się na potrzebach klienta i budowaniu w ten sposób przewagi konkurencyjnej". "Dzięki naszym klientom wprowadziliśmy jako pierwsi w Polsce szereg usług z zakresu obsługi koncentrując się na sprzedaży do klienta końcowego. Zbudowaliśmy logistykę dostaw do klientów zapewniając im ciągłość i terminowość. Dzięki temu potrafiliśmy sprostać wyzwaniom związanym z kumulacją inwestycji drogowych" - mówił Godziuk.

Lotos Asfalt utworzono 1 kwietnia 2004 r. w Gdańsku. W czerwcu tego samego roku spółka przejęła pracowników i aktywa asfaltowe rafinerii w Jaśle, a w lipcu 2005 r. kupiła wydział asfaltowy dawnej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach. We wszystkich trzech zakładach zmodernizowano nie tylko infrastrukturę produkcyjną, ale i logistyczną.

Firma jest czołowym producentem asfaltów drogowych klasycznych i modyfikowanych, które dostarcza klientom zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zajmuje się też sprzedażą paliw żeglugowych.

jw/PAP

Komentarze