Reklama

Ropa

Kontrakt Lotos Asfalt na dostawę paliwa dla promów PŻB

Fot. Lotos
Fot. Lotos

Spółka Lotos Asfalt zawarła kolejny roczny kontrakt z Polską Żeglugą Bałtycką na dostawę dla jej promów niskosiarkowego, morskiego paliwa żeglugowego. Wartość umowy to ok. 66 mln zł - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Grupy Lotos.

Paliwo dostarczane przez gdańską spółkę zasilać będzie pięć promów PŻB pływających pod logo Polferries.

"Oferowany przez Lotos Asfalt produkt to wysokiej jakości paliwo z grupy ULSFO (Ultra Low Sulfur Fuel Oil), które nazywane jest również paliwem alternatywnym lub hybrydowym. Co istotne, zawartość siarki w produkcie nie przekracza 0,1 proc., a paliwo RMD80 spełnia wymagania Konwencji Marpol ograniczającej emisję tlenków siarki do atmosfery" - wyjaśniło biuro prasowe GL.

Pomimo spadku zainteresowania ruchem pasażerskim władze Polskiej Żeglugi Bałtyckiej zapewniają, że rynek cargo nadal przynosi zyski.

"Nasze promy są na tyle wydajne, że rynek cargo jest na takim samym poziomie, jak w ubiegłym roku, a przewozy we wrześniu na linii ze Świnoujścia wzrosły nawet o 6 proc., co potwierdza dalszy rozwój żeglugi. Dlatego też podjęliśmy po raz kolejny współpracę ze spółką Lotos Asfalt, która oferuje wysokiej klasy paliwo" - powiedział w komunikacie prasowym prezes PŻB Piotr Redmerski.

Reklama

Reklama

Wszystkie pięć promów Polferries pływających na paliwie wyprodukowanym przez gdańską rafinerię realizuje regularne połączenia między Polską a Szwecją oraz Danią. Promy Nova Star i Wawel operują na linii Gdańsk - Nynäshamn (Szwecja), Mazovia, Baltivia i Cracovia płyną ze Świnoujścia do Ystad (Szwecja), a poprzez przeprawę przez most Oresund – łączą Świnoujście z Kopenhagą.

Lotos Asfalt jest obecnie jedynym polskim producentem i dostawcą paliwa RMD80, które jest alternatywnym paliwem wobec morskiego oleju napędowego MGO. RMD80 to produkt przeznaczony dla statków morskich wyposażonych w system grzania paliwa.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama