Reklama

Ropa

Cena ropy w USA rośnie. Wartość miedzi na LME również w górę

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Ceny ropy na giełdzie paliw w USA idą w górę. Również ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie zwyżkowały na zakończenie poprzedniej sesji. Inwestorzy liczą na zawarcie porozumienia handlowego między Unią Europejską a Wielką Brytanią.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na II na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 48,29 USD, wyżej o 0,35 proc.

Ropa Brent w dostawach na II na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 51,41 USD za baryłkę, wyżej o 0,41 proc.

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie na zakończenie poprzedniej sesji wzrosła o 1,3 proc. do 7.845 USD za tonę. Ceny surowca zbliżają się do ponownego przekroczenia poziomu 8.000 USD za tonę, czyli najwyższego od 2013 r.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 0,56 mln baryłek, czyli o 0,1 proc. do 499,5 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE). Rynek oczekiwał spadku zapasów o 3 mln baryłek.

Zapasy benzyny spadły w tym czasie o 1,12 mln baryłek, czyli o 0,5 proc. do 237,8 mln baryłek.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły o 2,32 mln baryłek, czyli o 1,5 proc. do 148,9 mln baryłek - podał DoE.

Reklama

Reklama

Oczekuje się, że Unia Europejska i W. Brytania ogłoszą w czwartek rano zawarcie układu regulującego stosunki handlowe między nimi po brexicie - oświadczył w nocy ze środy na czwartek cytowany przez Reutera anonimowy funkcjonariusz UE w Brukseli.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson miał rozmawiać z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen około godziny 7.00 czasu londyńskiego.

Według BBC również w czwartek rano należy spodziewać się konferencji prasowej brytyjskiego premiera Borisa Johnsona.

„Rynki naftowe są spokojne, ponieważ wszyscy inwestorzy są w trybie wakacyjnym. Niższe zapasy ropy i paliw w USA, a także potencjalne podpisanie umowy handlowej po brexicie to dobre wiadomości, ale utrzymujące się obawy o nowy wariant koronawirusa ograniczyły zyski” - powiedział Hiroyuki Kikukawa, dyrektor generalny ds. badań w Nissan Securities.

„Zauważyliśmy niewielkie ożywienie popytu na destylaty i benzynę, co było oznaką okresu wakacyjnego. Te dane dotyczące popytu pomogły dziś rano wesprzeć rynek” - powiedział Andrew Lipow, prezes Lipow Oil Associates w Houston. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama