Reklama

Ropa

Były kanclerz Austrii odchodzi z Łukoila

Moskiewska centrala Łukoilu. Fot. lukoil.ru
Moskiewska centrala Łukoilu. Fot. lukoil.ru

Były kanclerz Austrii Wolfgang Schüssel odchodzi z Lukoilu - przekazał w piątek Bloomberg. Rosja przekroczyła czerwoną linię - oświadczył Schüssel.

Reklama

Schüssel poinformował o swojej decyzji agencję Austria Presse Agentur (APA). Informację przekazał dalej Bloomberg.

Reklama

"Zawsze opowiadałem się za konstruktywnymi stosunkami między UE a Rosją. Jednak wraz z brutalnym atakiem na Ukrainę i bombardowaniem ludności cywilnej, Rosja przekroczyła czerwoną linię" - napisał były kanclerz w oświadczeniu dla APA.

"W pełni popieram decyzje Unii Europejskiej i międzynarodowej wspólnoty państw, a także wiele odważnych głosów w Rosji, które publicznie wypowiadają się przeciwko wojnie. Ukraina musi pozostać wolnym i niepodzielonym krajem" - zaznaczył Schüssel.

Reklama

Czytaj też

Schüssel od dwóch lat był członkiem rady nadzorczej Lukoil. Według austriackiej telewizji publicznej Österreichischer Rundfunk (ORF) decyzja została podjęta "w związku z nasilającą się krytyką".

Wolfgang Schüssel w latach 1995–2007 był przewodniczącym Austriackiej Partii Ludowej (ÖVP). Od 2000 do 2007 r. piastował urząd kanclerza Austrii.

Piątek jest dziewiątym dniem inwazji rosyjskiej na Ukrainę. W związku z rosyjską napaścią na ten kraj wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję i Białoruś sankcje gospodarcze i polityczne. (PAP)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama