Putin wygłosi przemówienie na wirtualnym szczycie klimatycznym zwołanym przez Bidena

19 kwietnia 2021, 16:49
Kremlin Putin
Fot. kremlin.ru
Energetyka24
Energetyka24

Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosi przemówienie w czwartek podczas wirtualnego szczytu klimatycznego organizowanego przez prezydenta USA Joe Bidena - podały w poniedziałek służby prasowe Kremla.

Przemówienie rosyjskiego prezydenta ma "nakreślić podejście Rosji w kontekście formowania szerokiej międzynarodowej współpracy w sprawie radzenia sobie z negatywnymi skutkami globalnej zmiany klimatu".

W dwudniowym szczycie udział ma wziąć 40 przywódców państw oraz Unii Europejskiej, w tym prezydent Polski Andrzej Duda, który ma wystąpić w piątek w debacie nt. łączenia wzrostu gospodarczego w połączeniu z ambitną polityką klimatyczną.

Celem szczytu jest zmobilizowanie państw do większej ambicji w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych i "zwiększenie szansy na znaczące efekty ws. globalnych działań" podczas planowanego na listopad ONZ-owskiego szczytu COP26 w Glasgow.

Reklama
ReklamaPAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Michnik
wtorek, 20 kwietnia 2021, 12:45

I co tam powie? Będziemy wylewali mniej ropy do naszych rzek... Będziemy likwidować nasze pływające elektrownie atomowe w Arktyce, zrezygnujemy z planów aby eksplorować tamten rejon świata, zamkniemy kopalnie... Kto chce tego człowieka jeszcze słuchać? I tak co by nie powiedział to skłamie...

Buczacza
wtorek, 20 kwietnia 2021, 15:23

Prawda . Pamiętam jak jeszcze nie tak dawno. Przekonywał że na Krymie to nie my. A następnie jak gdyby nigdy nic. Za wszystkim od samego początku staliśmy. A żeby przyspieszyć decyzja parlamentu na Krymie. To kazaliśmy ustawić karabiny maszynowe.

Tweets Energetyka24