Ropa w USA w górę - w zapasach pojawiła się pierwsza taka zmiana od 3 tygodni

21 sierpnia 2019, 09:46
1024px-Sao_Paulo_Stock_Exchange
Fot.: Flickr.com
Energetyka24
Energetyka24

Ropa na giełdzie w Nowym Jorku drożeje w reakcji na pierwszy od 3 tygodni spadek amerykańskich zapasów surowca - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 56,37 USD, po zwyżce ceny o 0,43 proc.

Ropa Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 60,34 USD za baryłkę, po wzroście notowań o 0,53 proc.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał w niezależnym raporcie, że zapasy ropy w USA w ub. tygodniu spadły o 3,45 mln baryłek. To pierwszy spadek tych zapasów od 3 tygodni.

"Po kilku niespodziewanych wzrostach zapasów te dane z pewnością pomogą w poprawie nastrojów na rynkach paliw" - ocenia Daniel Hynes,  starszy strateg ds. rynków towarowych w Australia & New Zealand Banking Group Ltd.

"Na razie rynek przyjmuje jednak te dane jako +szklankę do połowy pustą+ z powodu nadal utrzymujących się obaw o wojnę handlową pomiędzy USA a Chinami i spowalniający wzrost w globalnej gospodarce" - dodaje.

W środę oficjalne dane o zapasach paliw w USA poda po 16.30 Departament Energii (DoE).

Analitycy spodziewają się spadku zapasów ropy o 1,5 mln baryłek.

Podczas wtorkowej sesji surowiec zyskał w USA 13 centów, a w poniedziałek aż 2,4 proc.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24