PSE zakontraktowały ponad 25 MW usługi DSR na 2020 r.

16 grudnia 2019, 16:31
power grid
Fot.: Flickr.com
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Polskie Sieci Elektroenergetyczne zawarły z dwoma wykonawcami umowy na usługę DSR. Łącznie  zakontraktowano 25,5 MW wolumenu mocy dyspozycyjnej, która będzie mogła być zredukowana na polecenie operatora sieci przesyłowej - poinformowały w poniedziałek PSE.

Usługę DSR w ramach Programu Gwarantowanego-Obszary, w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2020 r., będą świadczyć dwie firmy: Enspirion oraz Enel X. Usługa będzie realizowana na 5 obszarach, których granice zostały określone przez operatora przesyłowego jako zbiór wybranych stacji elektroenergetycznych. Są to Poznań, PAK, Łódź, Lublin - Zamość, oraz Zielona Góra.

Jak zaznaczyły PSE, wprowadzenie parametru lokalizacyjnego pozwala operatorowi systemu przesyłowego zarządzać usługą DSR w sposób bardziej efektywny.

DSR (Demand Side Response) to redukcja zapotrzebowania na polecenie operatora systemu, polegająca na zmniejszeniu poboru mocy przed odbiorców energii elektrycznej w wybranych godzinach.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne podkreślają, że dzięki zyskaniu wykonawców usług DSR zwiększy się pewność zasilania odbiorców i wzrośnie możliwość uniknięcia ewentualnego wprowadzenia stopni zasilania, czyli ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej - w sytuacjach niedoboru mocy w systemie. Podmioty świadczące usługi DSR są wynagradzane za gotowość do jej uruchomienia.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24