Prezydent: Będę rozmawiał z Donaldem Trumpem o "energii nuklearnej"

18 czerwca 2020, 19:07
dwnld496783594
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP / www.prezydent.pl

Współpraca w sektorze energetycznym będzie jednym z głównych tematów przyszłotygodniowej rozmowy z prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem.

W czwartek odbyła się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę narada w sprawie jego przyszłotygodniowej wizyty w USA i spotkania z prezydentem tego kraju Donaldem Trumpem. W naradzie wziął udział m.in. pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Prezydent Duda przypomniał w czasie konferencji, że Polska importuje do terminala LNG w Świnoujściu gaz skroplony z USA. "Nie ma co kryć, że mamy również plany umieszczenia kolejnego gazoportu, tym razem najprawdopodobniej pływającego w rozbudowywanym porcie gdańskim i w związku z tym te relacje także nabierają na przyszłość być może nowych barw" - mówił.

"Będziemy na pewno rozmawiali na temat współpracy pomiędzy polskimi firmami, polskimi władzami, a firmami ze Stanów Zjednoczonych i władzami Stanów Zjednoczonych w zakresie konwencjonalnej energii nuklearnej i jej wykorzystania" - powiedział prezydent.

Zaznaczył, że te rozmowy są kontynuowane, a ze strony polskiego rządu prowadzi je pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Szept
niedziela, 21 czerwca 2020, 19:35

Żeby powstały u nas elektrownie atomowe made in USA Amerykanie musieli by wyłożyć na nie kasę w ramach długoterminowego taniego kredytu lub wręcz inwestycji. Jeśli tak to obydwoma rękoma się pod tym podpiszę (choć po ostatnich wtopach inwestycyjnych mam poważne zastrzeżenia do ich możliwości budowania tak dużych obiektów) i będę kibicował rządowi. Tylko jest jeden problem już to widzę jak w dobie multikryzysu w USA Trump wykłada kasę na inwestycje w Polsce. Toż właśni senatorowie i kongresmeni by go zjedli o wyborcach nie wspominając.

Kiks
piątek, 19 czerwca 2020, 13:09

Faktycznie. News dnia dla Janusza i Grażyny, którzy na niego głosują.

Tweets Energetyka24