Premier: Walka o czyste powietrze jest jednym z priorytetów rządu

22 lutego 2018, 14:14
wk20180221_051
Fot. krpm
Energetyka24
Energetyka24

Walka o czyste powietrze jest jednym z priorytetów rządu – powiedział szef rządu podczas czwartkowej konferencji prasowej poświęconej walce ze smogiem w KPRM.

Ruszamy z programem termomodernizacji, który ma na celu zmniejszenie zanieczyszczeń, a jednocześnie zwiększenie możliwości ocieplania domów przez wszystkich naszych obywateli, zwłaszcza tam, gdzie powietrze nie jest czyste – powiedział premier. Zdaniem Prezesa Rady Ministrów, nie ma nic ważniejszego od ciepłego domu czy czystego powietrza, z którego każdy mógłby korzystać.

Czystego powietrza w Polsce zaczęło brakować nie niedawno, a właściwie 20-30 lat temu, a nawet wcześniej. Przez lata zaniedbań te czyste powietrze w wielu sytuacjach było towarem deficytowym – stwierdził Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaznaczył, że dom nieocieplony zużywa dwa razy więcej węgla do ogrzania niż dom ocieplony.

Premier podkreślił, że walka o czyste powietrze w Polsce jest dla mnie jednym z priorytetów rządu, dlatego dzisiaj w krótkim czasie przedstawiamy program termomodernizacji, który ma na celu doprowadzenie do tego, aby powietrze było czyste.

Mateusz Morawiecki podziękował wszystkim alarmom smogowym i organizacjom pozarządowym za wieloletnie i wytrwałe działanie z nadzieją, że kiedyś ktoś się zajmie tym problemem.

Dzisiaj zaczynamy walkę o czyste paliwo, o lepsze piece, ale zwłaszcza o nasze cieplejsze domy poprzez szeroko zakrojony ogólnopolski program ocieplania budynków, po to, aby w domach było cieplej a wokół nas było czyste powietrze – dodał premier.

pam/KPRM

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
dkdkdjdj
piątek, 23 lutego 2018, 10:28

Lepiej powalczyć z papieroskami i wódeczkami na stacjach benzynowych, i brzuchami od żarła

Tweets Energetyka24