Premier: Czyste Powietrze to priorytet rządu

12 kwietnia 2018, 11:29
04_morawiecki_mr
Fot.:Premier.gov.pl
Energetyka24
Energetyka24

Będę uczestniczył w pracach komitetu Czyste Powietrze, ponieważ traktuję te sprawy z najwyższym priorytetem - zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu uczestniczy w czwartek w posiedzeniu komitetu sterującego krajowego programu Czyste Powietrze.

"Na zaproszenie pana przewodniczącego, jeśli mnie tylko zaprosi, będę uczestniczył w pracach komitetu Czyste Powietrze, ponieważ traktuję te sprawy z najwyższym priorytetem. Uważam, że smog sam nie zniknie" - powiedział premier Morawiecki.

Podkreślił, że "jakkolwiek temperatura sporu wokół tematu smogu opada pomiędzy kwietniem a październikiem, to my chcemy cały rok się tym zajmować".

"Będziemy się w sezonie również letnim, jesiennym i wiosennym zajmować smogiem. Nie może nas uśpić ten fakt, że dzisiaj jest to mniejszy problem niż miesiąc temu" - wskazał.

Według szefa rządu sama burza wokół smogu nie sprawi, że "powietrze samo się nie oczyści". "Mamy na agendzie bardzo wiele, bardzo konkretnych, szczegółowych działań, zadań zaplanowane, do koordynacji których potrzebne są prace wszystkich ministrów, którzy z nami dzisiaj tutaj są" - zaznaczył. 

ML/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24