Reklama

Gaz

Powstała Polska Platforma LNG

Fot. PGNiG
Fot. PGNiG

Działania na rzecz rozwoju branży LNG oraz promocja tego paliwa w transporcie i przemyśle, to główne cele nowego związku pracodawców – Polskiej Platformy LNG.

Na początku czerwca w Gdańsku odbyło się zebranie założycielskie Polskiej Platformy LNG. Inicjatywę Fundacji Motus z Gdyni wsparło 11podmiotów- firm, instytucji  i uczelni, związanych z branżą skroplonego gazu ziemnego LNG, które stały się członkami – założycielami nowego związku pracodawców.

,,Jako Fundacja współpracujemy z Organizacją Portów Bałtyckich i mamy doświadczenie przy tworzeniu tego typu platform w innych krajach bałtyckich i  w realizacji projektów związanych z rozwojem infrastruktury tankowania LNG małej skali w wielu portach” – opowiada Emil Arolski, dyrektor zarządzający Fundacji Motus i prezes Polskiej Platformy LNG.

Zobacz także: Ogłoszono konkurs na prezesa spółki Polskie LNG

Platforma działa na zasadzie branżowego klastra, w którym poszczególne podmioty wzajemnie wykorzystują swoje doświadczenia, wspierają się i wspólnie działają na rzecz określonych celów. A do tych należą m.in. reprezentowanie interesów branżowych pracodawców i  podejmowanie działań na rzecz rozwoju branży LNG.

W spotkaniu założycielskim uczestniczyli: Fundacja Motus, Barter, DNV GL Poland, Tines Gas, SGS Polska, Remontowa LNG Systems, Emerson Process Management, Port Gdynia, Akademia Morska w Gdyni, Akademia Morska  w Szczecinie oraz Pawłowski Skromak Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych. Wśród członków wspierających Platformę są CryoGas, IM Solutions, Polski Rejestr Statków, Port Gdańsk, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego i Tractebel Engie.

Polska Platforma LNG wejdzie w skład struktur Bałtyckiego Klastra LNG

Reklama

Komentarze

    Reklama