Polska firma wykona rury dla gazociągu łączącego Polskę z Litwą GIPL

26 czerwca 2019, 13:40
Zrzut ekranu 2019-06-26 o 13.38.25
Fot.: Amber Grid

Litewski operator Amber Grid poinformował, że polska spółka Izostal została wybrana na wykonawcę rur dla polsko-litewskiego interkonektora gazowego GIPL.

"Amber Grid wybrał jednego z dwóch głównych partnerów projektu GIPL. Polska spółka Izostal S.A. wykona i dostarczy rury dla nowego interkonektora gazowego. Oczekujemy na ogłoszenie zwycięzcy (przetargu - red.) na prace budowlane przy GIPL" - ogłosił na serwisie Twitter litewski operator.

Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie odpowiedzialny za budowę gazociągu i stacji pomiarowej gazu. Rurociąg o długości 165 km i średnicy 700 mm będzie przebiegał między przepompownią Jauniūnai w rejonie szyrwinckim a granicą litewsko-polską w rejonie łoździejskim.

Oddanie gazociągu do użytku planowane jest na grudzień 2021 roku.
Całkowita długość gazociągu wynosić ma ok. 500 km, z czego 165 km przebiegać będzie przez terytorium Litwy.

Dwukierunkowe połączenie  Polska – Litwa obejmuje budowę gazociągu prowadzącego z litewskiej miejscowości Jauniunai do stacji kompresorowej w Rembelszczyźnie oraz nowej tłoczni gazu w Gustorzynie. Projekt ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego krajów bałtyckich, poprzez zintegrowanie ich rynków gazu z jednolitym rynkiem Unii Europejskiej oraz wzmocnienie procesu dywersyfikacji źródeł.

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
xd
środa, 26 czerwca 2019, 18:50

tak na szybko, główny udziałowiec izostal to stalprofil, a główny udziałowiec stalprofilu arcelor to taka polska firma jak "polski przemysł samochodowy"

Dx
czwartek, 27 czerwca 2019, 00:35

Polska bo pracują Polacy, podatki odprowadzają w Polsce, kupują głównie u polskiego producenta rur, reprezentują Polskę ... jeszcze mało ? Za każdą firmą ktoś stoi ale nie znaczy to, że nie jest polska.

xd
czwartek, 27 czerwca 2019, 18:28

którego polskiego producenta rur,

Tweets Energetyka24