PKN Orlen tworzy akcelerator

21 stycznia 2021, 10:05
840_472_matched__qbaf0t_840472matchedq8ksjz840472matchedq7dx7f550800cropp0admiCzesipolubilistacji5833331
Fot. PKN Orlen
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


PKN Orlen aktywnie angażuje się we współpracę z młodymi technologicznymi spółkami. Dzięki udziałowi w programach akceleracyjnych, takich jak: Pilot Maker Elektro ScaleUp czy Space3ac Scale Up II, spółka zweryfikowała około 1000 rozwiązań oferowanych przez startupy, część z nich wdrażając komercyjnie. W celu szybszego testowania i implementowania innowacyjnych rozwiązań oraz technologii, Koncern uruchomi własny korporacyjny Akcelerator.

W ciągu ostatnich dwóch lat PKN Orlen brał udział w zewnętrznych programach akceleracyjnych, których założeniem było połączenie potencjału startupów z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami Koncernu, w takich obszarach jak elektromobilność, bezpieczeństwo, sprzedaż detaliczna, logistyka oraz HR. Pozytywne doświadczenia związane z akceleracją młodych spółek technologicznych sprawiły, że PKN Orlen podjął decyzję o powołaniu własnego korporacyjnego Akceleratora. 

W celu sprawnego powołania Akceleratora, PKN Orlen, w ramach postępowania RFP, poszukuje partnera posiadającego międzynarodowe doświadczenie i sieć kontaktów z polskimi i zagranicznymi organizacjami należącymi do ekosystemu startupów. Podmiot ten będzie pełnił rolę operatora korporacyjnego Akceleratora PKN Orlen. (PKN Orlen)

Reklama
Reklama
Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24