PGNiG pomogło prawie 260 rodzinom z Podkarpacia

31 lipca 2020, 15:05
high-water-123203_1280
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Już po raz trzeci na Podkarpacie dotarł transport PGNiG ze sprzętem gospodarstwa domowego dla powodzian. Łącznie do tej pory pomoc otrzymało 256 rodzin z 14 gmin.

Trzeci transport pomocy od PGNiG przywiózł pralki i kuchenki dla 89 rodzin z gmin Brzyska, Jasienica Rosielna, Jedlicze (miasto i gmina), Jasło (miasto i gmina) oraz Kołaczyce. Sprzęt trafi do osób, które straciły dorobek życia w wyniku powodzi, która nawiedziła Podkarpacie pod koniec czerwca.

Nie można stać obojętnie, gdy takie nieszczęście dotyka sąsiadów. A w ten sposób w PGNiG postrzegamy mieszkańców Podkarpacia, gdzie działalność wydobywczą prowadzimy w zasadzie od zawsze. Dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się ruszyć z pomocą rodzinom, które najbardziej ucierpiały w wyniku żywiołu – powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes PGNiG SA, w trakcie rozładowywania transportu ze sprzętem dla powodzian z Jasła.

W sumie w ramach akcji pomocy dla powodzian wsparcie od PGNiG trafiło do 256 rodzin z 14 gmin z Podkarpacia. Otrzymały one łącznie 283 sztuki dużego AGD: kuchenki, lodówki i pralki. Sprzęt został zakupiony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, której fundatorem jest PGNiG SA. Pomoc poszkodowanym była koordynowana z lokalnymi władzami administracji rządowej i samorządowej. (PGNiG)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24