PGNiG: do końca tego roku planujemy mieć ponad 80 stacji regazyfikacyjnych

11 czerwca 2021, 15:57
840_472_matched__p0ygbd_7f4748579af03b1a6bc34d5101f28099
Fot. PGNiG
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Do końca bieżącego roku grupa kapitałowa PGNiG planuje posiadać ponad 80 stacji regazyfikacyjnych na terenie Polski - zapowiedział w piątek prezes PGNiG Paweł Majewski na Stacji Regazyfikacji LNG w Tychowie. To istotny krok w stronę gospodarki energetyki zeroemisyjnej - dodał.

"Zupełnie niedaleko stąd, (...) w Świnoujściu, znajduje się terminal LNG imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tam się zaczyna bezpieczeństwo energetyczne Polski. To tam docierają dostawy LNG" - powiedział Majewski na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim.

Przypomniał, że od pięciu lat skroplony gaz ziemny, czyli LNG, dociera poprzez ten terminal do Polski. Dodał, że w przyszłym tygodniu będzie 130 dostawa.

image

 Reklama

"Większość z tego gazu, po regazyfikacji (przywróceniu do stanu gazowego - PAP) trafia bezpośrednio do sieci dystrybucyjnej. Spora jego część - również poprzez autocysterny bezpośrednio załadowywana z terminalu - trafia do takich stacji regazyfikacyjnych, jak ta, przed którą stoimy" - mówił szef PGNiG.

W jego ocenie, dzięki temu, miejscowości takie, jak Tychowo, "mogą pozwolić sobie na to, żeby stać się zielonymi, błękitnymi bardziej, plamami na mapie Polski".

"Do końca bieżącego roku grupa kapitałowa PGNiG planuje posiadać ponad 80 takich stacji regazyfikacyjnych na terenie Polski. To jest istotny krok w stronę gospodarki energetyki niskoemisyjnej, a co za tym idzie, także zeroemisyjnej" - powiedział Majewski.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24